Tryb Czuwania

iOS 17: Jak korzystać z Trybu Czuwania na iPhone

Wraz z premierą iOS 17 na horyzoncie pojawiła się nowa funkcja – Tryb Czuwania. Czy to rewolucja w doświadczeniach użytkownika iPhone? Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem technologii, czy po prostu korzystasz z telefonu w codziennym życiu, Tryb Czuwania ma wiele ekscytujących rzeczy do zaoferowania. W tym artykule zagłębimy się w to, czym jest Tryb Czuwania, jak go aktywować oraz jak dostosować go do swoich własnych preferencji.

Co to jest Tryb Czuwania?

Tryb Czuwania to nowy tryb ekranu blokady w iOS 17, który aktywuje się, gdy twój iPhone jest ładowany i ustawiony bokiem. Zamienia twój iPhone w inteligentny wyświetlacz, oferując szybki dostęp do informacji w zasięgu wzroku. Wyobraź sobie dynamiczny ekran z interaktywnymi widżetami, zdjęciami z twojej biblioteki i stylowym zegarem, wszystko na wyciągnięcie ręki.

Jak go aktywować?

Aby aktywować Tryb Czuwania, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Upewnij się, że twój iPhone jest zablokowany.
  2. Umieść go na ładowarce bezprzewodowej lub użyj ładowarki
  3. Ustaw iPhone pod kątem (nie na płaskiej powierzchni).

Tryb Czuwania jest domyślnie włączony, ale można go włączyć lub wyłączyć ręcznie w ustawieniach iPhone. Po prostu przejdź do Ustawienia -> Tryb Czuwania i przesuń przełącznik.

Tryb Czuwania

Dostosowywanie ekranów

Tryb Czuwania składa się z trzech ekranów, z których każdy oferuje unikalne doświadczenia:

Ekran z widżetami

Ekran z widżetami zawiera dwie interaktywne stosy widżetów, które można przewijać niezależnie. Wiele widżetów ma elementy interaktywne, pozwalające na wykonywanie działań bezpośrednio z ekranu. Aby dostosować stos widżetów, wystarczy dłużej przytrzymać i dodać widżety za pomocą przycisku +.

Ekran ze zdjęciami

Ekran z zdjęciami wyświetla wyselekcjonowane zdjęcia z Twojej biblioteki. Możesz dotknąć zdjęcia, aby aktywować Face ID i oglądać je w swojej bibliotece zdjęć. Tryb Czuwania pozwala również dostosować ten ekran, dodając określone albumy lub ukrywając niechciane motywy.

Ekran zegara

Ekran zegara w Trybie Czuwania prezentuje czas i datę w różnych motywach, które można przewijać pionowo. Każdy motyw oferuje unikalny styl wizualny, od cyfrowego po analogowy, światowy, słoneczny i pływający. Możesz nawet dostosować niektóre motywy, zmieniając kolory.

Tryb nocny

W nocy Tryb Czuwania dostosowuje się do Twojego otoczenia, stając się ciemniejszym i przyjmując czerwony odcień, aby nie rozpraszać podczas snu, podobnie jak Tryb Nocny na Apple Watch. Możesz jednak wyłączyć Tryb Nocny, jeśli wolisz zachować standardową jasność ekranu.

Aby wyłączyć Tryb Nocny, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Otwórz aplikację Ustawienia, gdy twój iPhone nie jest w trybie Czuwania.
  2. Wybierz Tryb Czuwania.
  3. Następnie Wyświetlacz.
  4. Przesuń przełącznik Tryb Nocny, aby był w pozycji wyłączony.

Powiadomienia, aktywności i Siri

Tryb Czuwania obsługuje powiadomienia, aktywności na żywo i zapytania Siri w elegancki sposób. Powiadomienia są wyświetlane w formie pełnoekranowej, dzięki czemu łatwo jest zobaczyć, kto wysyła Ci wiadomości. Możesz także dostosować to zachowanie, aby ukrywać podgląd powiadomień, dopóki ich nie dotkniesz.

Aktywności na żywo i wyniki Siri są podobnie prezentowane w pełnoekranowym stylu. Ważne jest, aby wiedzieć, że treści, które normalnie nie są wyświetlane w powiadomieniach, nie pojawią się w trybie Czuwania, chyba że jesteś w pobliżu i odblokowałeś swój telefon za pomocą Touch ID lub Face ID.

Dzięki Trybowi Czuwania iOS 17 podnosi jakość doświadczenia użytkownika, oferując dynamiczny i informacyjny ekran blokady, gdy twój iPhone jest podłączony do ładowania.

Nasz serwis specjalizuje się w naprawie produktów Apple. Sprawdź ofertę!

źródło: macrumors.com