Exynos

Powrót Exynos w Samsung Galaxy S24?

Ostatnie plotki wskazują na kluczową zmianę w strategii Samsunga. Chodzi o potencjalny powrót podziału na modele z układami Exynos i Snapdragon w najnowszej odsłonie flagowego smartfona, Galaxy S24. Przyjrzyjmy się, co te przypuszczenia mogą oznaczać dla użytkowników i branży.

Potwierdzenie plotek przez Szefa Qualcomm

Wyniki finansowe firmy często są znakomitą okazją do pozyskania informacji o planowanych ruchach strategicznych. Tak stało się i tym razem – podczas konferencji prasowej Qualcomm, CEO Cristiano Amon wspomniał o partnerstwie z Samsungiem, podkreślając, że firma „ma większość udziałów w rynku” i „oczekuje, że zachowa większość udziałów”. Choć wydaje się to niejednoznaczne, może to sugerować, że Qualcomm nie będzie jedynym dostawcą chipów dla nadchodzącej serii Galaxy S24.

Samsung Exynos

Rewizja strategii Samsunga

Z perspektywy czasu widzimy, jak Samsung reaguje na wyzwania, z którymi musiał się zmierzyć. Problemy z przegrzewaniem się modeli Galaxy S22 z układem Exynos 2200 skłoniły firmę do gruntownej rewizji i przyspieszonego rozwoju nowej wersji chipu – Exynos 2400. Przyszła technologia, skupiająca się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji, może wyznaczyć nowy kierunek i rozwiązać problemy poprzednich generacji.

Snapdragon vs. Exynos w Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 może stać się prawdziwym przełomem w kwestii personalizacji urządzeń mobilnych. W zależności od regionu, użytkownicy będą mogli wybierać pomiędzy Exynos 2400 a Snapdragon 8 Gen 3. To interesujący ruch, który może zaoferować większą elastyczność wyboru dla klientów na całym świecie i wzmocnić pozycję Samsunga.

Rozważając przyszłość technologii mobilnych, nie możemy zapomnieć o kwestii wsparcia oprogramowania. Z jednej strony, dedykacja Samsunga do rozwoju własnych chipów Exynos może sugerować dążenie do dłuższego wsparcia software’owego. Z drugiej strony, partnerstwo z Qualcommem i ich renomowane układy Snapdragon znane są z wydajności i niezawodności. Ostateczna decyzja, czy Samsung powróci całkowicie do własnych układów Exynos, zależeć będzie od sukcesu nowego chipu w praktycznym zastosowaniu.

 

Wymieniamy baterie w urządzeniach Samsung. Dowiedz się więcej klikająć w link!

źródło: androidpolice.com