telefon Samsung

Samsung walczy o szybkość ładowania – ładowanie 65 W już wkrótce?

Samsung, który od dłuższego czasu boryka się z konkurencją chińskich producentów smartfonów pod względem szybkości ładowania, może wreszcie zmienić swoją strategię. Według najnowszych informacji firma planuje wprowadzić ładowarki o mocy 65 W, co może być znaczącym krokiem naprzód. Czy to oznacza, że nadchodzi era szybkiego ładowania Samsunga? Sprawdźmy, które modele mogą na to liczyć.

Samsung, a prędkość ładowania – problem do rozwiązania

Obecnie, korzystając z flagowego modelu Samsunga, możemy liczyć na ładowanie o mocy 45 W. W porównaniu do niektórych chińskich producentów, którzy oferują nawet 120 W, Samsung wydaje się w tyle. Najnowszy model, Galaxy S23, oferuje ładowanie 25 W, co jest naprawdę niską wartością, biorąc pod uwagę wymagania współczesnych użytkowników smartfonów.

telefon Samsung

Wkrótce przyspieszy?

Według niepotwierdzonych źródeł już w 2024 roku Samsung może podjąć kroki w kierunku przyspieszenia procesu ładowania swoich smartfonów. Informator na Twitterze donosi, że dostawca transformatorów płaskich dla firmy Samsung planuje wprowadzenie ładowarek o mocy 65 W i 140 W do swojej oferty.

To bardzo obiecujące wieści dla wszystkich fanów marki Samsung. Ładowanie o mocy 65 W byłoby już znaczącym krokiem naprzód i mogłoby przyciągnąć wielu użytkowników.

Które modele Samsunga mogą na to liczyć?

Pytanie, które pewnie nurtuje wielu z was, to które konkretne modele Samsunga będą mogły skorzystać z nowego, szybszego ładowania? Na razie nie ma pewnych informacji na ten temat, ale można się spodziewać, że firma skupi się na swoich flagowych modelach, takich jak seria Galaxy S czy Galaxy Note.

Miejmy nadzieję, że wraz z wprowadzeniem szybszego ładowania, także modele podstawowe doczekają się przyspieszenia. To byłoby zdecydowanie uczciwe wobec wszystkich klientów marki.

Czy Samsung będzie w stanie dorównać konkurencji?

Niektórzy analitycy sugerują, że Samsung może nie spieszyć się z podkręcaniem prędkości ładowania i być może będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Istnieje więc ryzyko, że nowe przecieki dotyczące ładowania o mocy 65 W mogą być związane z serią Galaxy S25, która pojawi się w 2025 roku.

 

Wymieniamy baterie w urządzeniach Samsung. Dowiedz się więcej klikając w link!