naprawa telefonu w serwisie pogwarancyjnym

Dlaczego pogwarancyjny serwis telefonów ma przewagę nad serwisem producenta?

Naprawę telefonu w dzisiejszych czasach możemy uzyskać niemalże w każdym miejscu. Serwisy telefonów „wyrastają” na rynku niczym grzyby po deszczu. Wśród punktów napraw z autoryzacją producenta coraz częściej spotykamy się z serwisami telefonów, które mogą nieco więcej niż te mające autoryzacje producenta. W obu przypadkach widzimy plusy i minusy.


Większość użytkowników nowoczesnych smartfonów z pewnością musiała zmierzyć się z różnego rodzaju uszkodzeniami. Nie mam na myśli tutaj tylko i wyłącznie uszkodzeń mechanicznych (z winy użytkownika), zdarzyć się również mogą wady fabryczne, które powinny być naprawione (jeszcze w trakcie trwania gwarancji) w serwisie producenta bez ponoszenia kosztów.


Serwis telefonów Warszawa – uszkodzenia mechaniczne


Zanim oddamy przystąpimy do jakichkolwiek napraw naszego smartfona w pierwszej kolejności powinniśmy zdiagnozować problem. Usterki w telefonach komórkowych możemy podzielić na różne kategorie. Mówimy o tych mechanicznych, software lub po prostu eksploatacyjnych (np. zużycie baterii). Niezależnie od kategorii naprawy każdy serwis może podjąć się usunięcia wady. W zależności od rodzaju serwisu oraz formy naprawy może ona być płatna lub bezpłatna. Patrząc jednak na większość uszkodzeń zazwyczaj mamy do czynienia z uszkodzeniami z winy klienta. Mowa oczywiście o pęknięcia zewnętrznych elementów (ekranu, pokrywy baterii, ramki), za które w obu przypadkach będziemy musieli zapłacić. Co ciekawe nie zawsze będą to te same kwoty. Jesteście ciekawi, od czego będzie to zależeć?Przede wszystkim od firmy, kosztu części, marży oraz oczywiście samej usługi. Wykonując naprawę w serwis telefonów Warszawa bez autoryzacji możemy spodziewać się mocno zróżnicowanych cen. Jest to podyktowane dość sporą konkurencją innych serwisów, które mogą mieć nieco lepsze ceny różne usługi. W kolejnym przypadku, czyli częściach serwisy bez upoważnienia ze strony producenta mogą posiadać podzespoły oryginalne oraz zamienniki wysokiej jakości, które z założenia będą sporo tańsze. Przykładem może być wyświetlacz do modelu Huawei Mate 20 Lite w oryginale to kosz około 450 zł, zaś zamiennik może kosztować około 210 zł. Równie podobnie może być w przypadku marży nakładanej na usługę końcową. Każdy przedsiębiorca oferuje zupełnie inne kwoty dostosowując cenę do konkurencji oraz swoich indywidualnych potrzeb finansowych. Na sam koniec zostaje oczywiście rodzaj usługi. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ naprawy w serwisie nieautoryzowanym są bardziej rozbudowane, niż w serwisie producenta. Przykładem dla takiej usługi jest oczywiście wymiana szybki, czego w obecnych czasach serwis producenta nie jest w stanie wykonać. Powodem nie jest brak możliwości, są to oczywiście ściśle określone procedury, których ACS musi przestrzegać na każdym kroku. Serwis telefonów Warszawa nie ma takich obostrzeń i dlatego przy wymianie szybki zamiast całego wyświetlacza nie ma potrzeby się ograniczać.


Serwis telefonów Warszawa różnice względem serwisu producenta


Różnic jest sporo, żeby nie powiedzieć bardzo dużo. Przede wszystkim serwis producenta wykonuje usługi dla klientów końcowych za darmo w ramach umowy gwarancyjnej (zazwyczaj są to 24 miesiące). Mówimy tutaj oczywiście o usterkach, które można usunąć w ramach gwarancji. Serwis telefonów Warszawa wykonuje usługi odpłatnie, chyba że w usuwane są awarie w ramach gwarancji z takim przedsiębiorcą. Tego typu naprawy również wynikają z zapisków gwarancji między przedsiębiorcą a klientem przy odpłatnej naprawie.Serwis gwarancyjny nie korzysta z zamienników. W trakcie wykonywania napraw montowane są tylko i wyłącznie oryginalne części. Mówimy tutaj zarówno o ekranach, jak i o głośnikach lub innych elementach. Serwis telefonów Warszawa może korzystać z części oryginalny lub zamienników, które zachęcają klientów swoimi cenami. To bardzo istotna różnica dla większości serwisów, ponieważ firma Apple nie akceptuje napraw swoich urządzeń na zamiennikach w sytuacji, kiedy klient po naprawie w punkcie bez autoryzacji ponownie szuka wsparcia w ACS. W takich przypadkach bezwzględu na rodzaj naprawy otrzymamy propozycje z odpłatną wymianą jednostki nawet za 3000 lub 5000 zł w zależności od modelu.Będąc przy naprawach mechanicznych warto wspomnieć o pewnego rodzaju „katalogu” części. Mówimy tutaj o sytuacji, gdzie z wymianą wyświetlacza wymieniamy również baterie oraz ewentualnie płytkę ze złączem ładowania. Wszystko zależy od modelu oraz rodziny smartfonów dostępnych w portfolio producenta. Korzystając z naprawy gwarancyjnej części zostaną nam wymienione bezpłatnie zgodnie z katalogiem napraw producenta. W przypadku serwisu telefonów Warszawa za każdą naprawę musimy zapłacić, również za części.Cena w przypadku obu punktów napraw to oczywiście pojęcie względne. Wszystkie przypadki w pierwszej kolejności muszą być dokładnie ocenione przez technika, aby ten mógł stwierdzić, gdzie dokładnie leży problem. Nie ma się jednak co oszukiwać, serwis producenta przy naprawie odpłatnej może dodać nam kilka pozycji z kosztami np. ekspertyza, usługa i transport. Takich kombinacji nie uświadczymy w pogwarancyjnym serwisie telefonów Warszawa, który swoją usługę ma wliczoną w koszt całej usługi. Koszty niektórych napraw widać również w naprawach, czego przykładem jest wspomniana wcześniej wymiana szybki. Takie usługi potrafią być naprawdę bardzo opłacalne, spójrzcie na koszt wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 FE względem wymiany szybki dla tego urządzenia. Różnica w takiej cenie może wynieść nawet 200 zł. Wszystko zależy jak bardzo chcemy oszczędzić.


Serwis telefonów Warszawa, czy serwis producenta – co wybrać?


W obu przypadkach osiągniemy swój cel, czyli naprawa urządzenia. Serwis pogwarancyjny może nam zaoferować wsparcie każdego dnia, chociaż szkoda tracić całą gwarancję w przypadku możliwości wsparcia ze strony producenta. Serwis gwaranta również może zaoferować nam wsparcie każdego dnia. Gorzej, że naprawy odpłatne w ACS mogą okazać się droższe względem tych napraw w serwisie telefonów Warszawa.


Wystarczy spojrzeć na wymianę pokrywy baterii w telefonie iPhone. Rodzaj naprawy, które Apple nie akceptuje i nie przeprowadza również w swoich serwisach. Przy takich uszkodzeniach serwis producenta oferuje nam odpłatną wymianę urządzenia, mimo iż naprawa mechaniczna/wymiana takiej pokrywy jest możliwa, ale niestety tylko i wyłącznie w serwisie bez autoryzacji. Takie przykłady zazwyczaj dotyczą konkretnych marek, ale jak widzimy czasami naprawy odpłatne w serwisie producenta są kompletnie nieopłacalne. Co na to serwis telefonów Warszawa? Zajrzyjcie i sprawdźcie co bardziej się Wam opłaca.