Nie bez powodu poruszamy ten temat. Wielu klientów wysyła nam zapytania odnośnie wymiany szybki w najnowszych flagowcach. Postanowiliśmy odpowiedzieć Wam bezpośrednio na naszym blogu. Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S20 jest w zupełności możliwa oraz osiągalna. Niestety sam proces nie należy do najprostszych działań, poniżej opowiemy Wam dlaczego.
Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S20
Zanim przystąpimy do takiej naprawy, musimy dokładnie sprawdzić czy wyświetlacz naszego smartfona nie jest uszkodzony. Jest to bardzo ważne działanie, ponieważ przy najdrobniejszym uszkodzeniu ekranu wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S20 jest kompletnie bezcelowa. Gdy już upewnimy się co do naszego smartfona, możemy rozpocząć proces naprawy.
Zaczniemy oczywiście od całkowitego demontażu wszystkich elementów. Oddzielamy płytę główną, akumulator oraz inne podzespoły od korpusu S20. Postępujemy tak, aż do momentu uzyskania całego modułu wyświetlacza z uszkodzoną szybką. Wszystkie zdemontowane elementy odkładamy na bok, zaś cały moduł poddajemy kolejnym procesom naprawczym. Jest to oczywiście demontaż uszkodzonego szkła z modułu w taki sposób, aby nie uszkodzić ekranu Amoled. Do tego wykorzystujemy separator (może być kriogeniczny). Przy użyciu druta molibdenowego delikatnie oddzielamy uszkodzoną szybkę od sprawnego ekranu. Dziś większość serwisów korzysta raczej z separatora kriogenicznego, dzięki czemu łatwiej oddzielić uszkodzoną szybkę. W naszym serwisie korzystamy z różnych metod, w zależności od telefonu oraz techniki demontażu. Po tych zabiegach wielu techników podłącza telefon do baterii w celu weryfikacji działania ekranu, w nielicznych przypadkach zdarza się, że wyświetlacze pękają np. poprzez użycie większej siły przez technika. Oczywiście staramy się do tego nie dopuszczać, ponieważ są to dość kosztowne błędy dla serwisu telefonów komórkowych Samsung.
Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S20
Po zdemontowaniu szybki w naszym Samsungu przechodzimy do bardziej skomplikowanych działań. Cały ekran (oczywiście po sprawdzeniu jego działania) musimy manualnie oczyścić z resztę kleju oraz ewentualnych szkieł. Niestety, ale tego procesu nie jesteśmy w stanie przełożyć separator. Do zdejmowania resztek z ekranów używamy alkoholu izopropylowego oraz wszelkich narzędzi, którymi nie porysujemy powierzchni wyświetlacza do telefonu Samsung Galaxy S20. Po pełnym oczyszczeniu naszego ekranu czas na założenie nowego kleju przy pomocy laminatora. W przypadku bardziej zagiętych wyświetlaczy dokładnie takich jak modele S20 staramy się nakładać klej OCA ręcznie. Jest to nieco trudniejsze działanie, ale możliwe do wykonania. Przy prostych ekranach laminatorem prościej jest nałożyć plaster kleju, przy ekranach zakrzywionych nakładamy go w płynnej postaci.
Następnym działaniem jest nałożenie nowej szybki. Zastanawiacie się z pewnością, jak parujemy całość w taki sposób, aby wszystko było idealnie „wymierzone”. To proste – używamy do tego specjalnych form, które pozwalają nam w całości dopasować szybkę do całego modułu. Nie jest to jednak koniec naszej pracy. Zaraz po tym wkładamy nowy moduł do autoklawu, narzędzia niezbędnego w każdym serwisie, a nawet gabinecie kosmetologicznym. Po ustawieniu odpowiedniego programu oraz wybraniu funkcji możemy spokojnie poczekać, aż cały proces sklejania naszego urządzenia zostanie zakończony. Wszystko za sprawą procesu termiczno-ciśnieniowego, podczas którego nasz wyświetlacz zostaje dokładnie połączony z nową szybką. Używając autoklawu nie musimy się martwić również żadne pęcherze powietrza w środku. Zegar na liczniku poinformuje nas o zakończeniu procesu działania urządzenia.
Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S20
Chyląc się ku końcowi, potrzebujemy sprawdzić nasz moduł. Do tego składamy ekran na tyle, abyśmy mogli włączyć urządzenie, sprawdzając poprawność jego działania. W przypadku, gdy wszystko już działa poprawnie, złożyć całość montując sprzęt do pierwotnego stanu. Cały proces może wydawać się prosty w opisie, ale uwierzcie nam. To naprawdę bardzo odpowiedzialna praca wymagająca sporego doświadczenia. Oczywiście istnieje możliwość wymiany szybki w telefonie S20 w domu, jednak nasz serwis nie poleca takich działań, bo można popełnić wiele kosztownych błędów.
W ten oto sposób kończymy proces wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S20, pokazując Wam, że jest to możliwe. Pamiętajcie, że każdy nowy model ma swoje serwisowe tajemnice, które niekiedy poznajemy dopiero po rozłożeniu smartfona na części pierwsze. Nie polecamy takich testów na swoich własnych urządzeniach. W razie pytań lub chęci skorzystania z naszej pomocy piszcie do nas, a wycenimy Wam koszt takiej usługi.