Czy zepsuty telefon zawsze opłaca się naprawić?

Większość osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu. Telefony komórkowe nie tylko nam służą do komunikacji, ale często zastępują nam nawet komputery. Dzięki nim mamy wszystko pod ręką. Niezależnie, jak jesteśmy ze swoim telefonem związani, jeśli ulegnie uszkodzeniu, to czeka nas trudna decyzja. Czy naprawa naszego telefonu jest opłacalna?

Urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że w końcu się mogą popsuć. Tak również bywa z telefonami, które trafiają bardzo często do serwisów z uszkodzonymi wyświetlaczami. Najpopularniejsze usterki to słabe baterie w telefonach oraz uszkodzone gniazdo ładowania. Do serwisów także trafiają urządzenia po zalaniu. Które z wymienionych usterek opłaca się naprawiać?

Serwis Apple Kraków, Gdańsk, Warszawa zapraszaSerwis teleonów Kraków, Warszawa, Gdańsk poleca swoje usługiSerwis telefonów Karków, Warszawa, Gdańsk zaprasza

Czy naprawa telefonu jest opłacalna?

Jeśli nasz telefon jest objęty gwarancją, a usterka z telefonem nie wystąpiła przez mechaniczne uszkodzenie, to warto się skontaktować ze sprzedawcą lub producentem, aby go oddać na reklamację. W przypadku telefonów będących na gwarancji, które zostały mechanicznie uszkodzone, to należy się skontaktować z serwisem oraz poprosić o szczegółową wycenę. Gdy swój telefon naprawiamy w serwisie autoryzowanym, to na pewno nie utracimy gwarancji.

Telefony, którym już skończyła się gwarancja, opłaca się naprawiać w pogwarancyjnych serwisach. Mają one bardzo konkurencyjne ceny. Wymiana ekranu bądź szybki to jest dla nich codzienność. Takie serwisy powinny dawać na swoją usługę gwarancję, jak i na użyte części. Gdy przekażemy telefon do diagnozy, to serwis przygotuje dla nas wycenę indywidualną. To na jej właśnie podstawie podjąć powinniśmy decyzję, czy opłaca się dany telefon naprawiać. Naprawą opłacalną będzie na pewno wymiana baterii.

Jeśli nie stać nas na nowy telefon, a sama wymiana szybki, czy też inne naprawy nie będą droższe od zakupu nowego urządzenia, to warto się na taką naprawdę zdecydować. Jednak jeśli od pewnego czasu i tak rozważaliśmy opcję zmiany telefonu na nowy model, to warto się zastanowić nad sprzedażą uszkodzonego urządzenia oraz zakupu nowego modelu. Inne rozwiązanie to naprawa telefonu bezpośrednio pod sprzedaż, a w kolejnym kroku wybór nowego smartfona.

Gdy stoimy przed wyborem serwisu, to zdecydujemy się na punkty z bardzo dużym doświadczeniem, które oferują gwarancję na części i naprawę. Zapraszamy zatem do serwisu Pan Szybka. Gwarantujemy doświadczenie, wiedzę i profesjonalne naprawy.