peknieta szybka iphone

Czy pęknięta szybka to powód do wymiany wyświetlacza w iPhone?

Wystarczy chwila nieuwagi, aby przypadkowo upuścić lub przygnieść telefon. Niestety w wielu przypadkach prowadzi to do uszkodzenia szybki w telefonie. Czy w takim przypadku zawsze niezbędna będzie wymiana całego modułu wyświetlacza? W wielu przypadkach możliwa okazuje się sama wymiana szybki iPhone. Sprawdź, jaki rodzaj naprawy można wykonać w Twoim telefonie Apple.


W tym artykule podpowiemy Ci, jak sprawdzić, czy w Twoim telefonie doszło do uszkodzenia wyświetlacza. W takim przypadku wymiana szybki nie będzie możliwa.


Po czym poznać pękniętą szybkę?


Uszkodzenie szybki na wyświetlaczu objawia się charakterystycznym pajączkiem na ekranie. W niektórych przypadkach może dojść też do delikatnego odklejenia się wyświetlacza. Dotyk oraz sam wyświetlacz działają tak, jak przed upadkiem. Oczywiście w takim przypadku można przez jakiś czas korzystać z telefonu, niestety jednak odwlekanie naprawy zbitej szybki może prowadzić do ostatecznego uszkodzenia wyświetlacza. Jeśli w Twoim telefonie dotyk oraz wyświetlacz działają prawidłowo, wymiana szybki powinna być możliwa.


Kiedy trzeba wymienić wyświetlacz iPhone’a?


Wymiana samej szybki niestety nie zawsze jest możliwa. Jeśli na ekranie Twojego telefonu pojawiają się paski, ślady wylania, przebarwienia lub zniekształcenie obrazu, będzie to oznaczać, że doszło do uszkodzenia wyświetlacza. W takim przypadku często nie działa też dotyk, co uniemożliwia dalsze korzystanie z telefonu. Jeśli zaobserwujesz takie objawy, konieczna będzie wymiana wyświetlacza w iPhone.


Czy można wymienić szybkę lub wyświetlacz w domu?


Wielu użytkowników chce samodzielnie naprawiać swoje telefony. Jeśli jednak nie posiadasz odpowiednich narzędzi i urządzeń serwisowych oraz nie znasz się na budowie i działaniu telefonu, nie zalecamy wykonywania własnoręcznych napraw. Naprawy wykonywane przez osoby bez doświadczenia bardzo często kończą się trwałą naprawą telefonu. Serwisanci bardzo dobrze znają wszystkie urządzenia i wiedzą, w jaki sposób należy wykonać wymianę szybki, aby nie uszkodzić wyświetlacza. I choć przykładowo sama wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 11 może okazać się bardzo prosta, to każdy błąd może wiązać się, z trwałym uszkodzeniem telefonu. To natomiast przełoży się na znaczne podniesienie ostatecznej ceny naprawy urządzenia.


Zależy Ci na czasie? Serwis Pan Szybka wykona dla Ciebie wymianę szybki w iPhone nawet tego samego dnia!