wymiana baterii w telefonie samsung

Wymiana baterii Samsung – najlepiej skorzystać z alkoholu izopropylowego

Sposobów na demontaż baterii w telefonie jest kilka. Każda możliwość ma swoje plusy i minusy. Jednak od dłuższego czasu serwisy GSM wolą korzystać z alkoholu izopropylowego, który świetnie rozpuszcza klej stosowany przy naprawach smartfonów.

Wspomniana wyżej substancja jest bardzo popularnym „narzędziem” w różnych naprawach. Do wymiany baterii w telefonach Samsung można oczywiście zastosować inne metody. Na serwisie jednak liczy się czas i sprawne działanie. Wpuszczanie pod akumulator alkoholu działa szybciej niż inne dostępne sposoby. Dlaczego? Każda bateria (nie tylko w telefonach Samsung) jest bardzo dobrze przyklejona. Próba wyciągnięcia baterii bez wcześniejszego zmiękczenia kleju to zły pomysł. Te „chemiczne akcesoria” przy próbie podważania mogą się odkształcać lub co gorsze, może dojść do całkowitego przebicia i samozapłonu, a nawet „małego wybuchu”. Właśnie dlatego najlepszą formą wymiany baterii Samsung jest skorzystanie z alkoholu izopropylowego. Zaaplikowanie odrobiny alkoholu w szczelinę korpusu spowoduje, że substancja dotrze do kleju znajdującego się pod. Odczekujemy kilka chwil jednocześnie obracając urządzenie na lewo i prawo, co spowoduje lepsze rozprowadzenie alkoholu pod baterią. Po takim działaniu będziemy mogli podważyć akumulator, który z lekkim oporem powinien dać się łatwiej usunąć.

Wymiana baterii Samsung – podgrzewanie akumulatora to nie jest dobry pomysł

Oczywiście tego typu działania są jeszcze wykonywane przez niektóre serwisy lub amatorów zajmujących się naprawami, to mimo wszystko nie polecamy takich metod. Nieprawidłowe działanie (np. zbyt silne podgrzanie baterii) może spowodować uszkodzenie baterii oraz samego urządzenia. Niestety niektórzy klienci w dalszym ciągu korzystają z takich metod, próbując wykonać naprawy swoich telefonów w domowych warunkach. Podgrzewanie baterii suszarką lub innym narzędziem powoduje, że nie rozpuszczamy kleju po całej przestrzeni. Poza tym alkohol ma szybsze działanie i przede wszystkim dokładniejsze.

wymiana baterii w telefonie samsung

Wymiany baterii w telefonach Samsung można dokonać przy pomocy podgrzewanie baterii. Lepiej, jednak kiedy taką naprawą zajmą się specjaliści z doświadczeniem oraz profesjonalnym sprzętem. Obecnie większość serwisów Samsung odchodzi o takich działań – powód? Po co sobie utrudniać, skoro akumulator można zdemontować w znacznie prostszy sposób. Tym sposobem jest alkohol izopropylowy umożliwiający demontaż baterii bez większych przeszkód.

Wymiana baterii Samsung – producent również pomaga w takim działaniu

Brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale taka jest prawda. W dzisiejszych czasach niektóre akumulatory smartfonów mają dodatkowe dwustronne taśmy klejące. Proces wymiany takiej baterii wydaje się prosty. W zależności od telefonu, od producenta oraz od modelu niektóre dodatkowe podklejki mogą się zerwać w trakcie próby ich wyciągania. Jeśli klejąca taśma przy próbie demontażu się nam zerwie, będziemy musieli przejść do ręcznego wyciągnięcia baterii korzystając dodatkowo z alkoholu, który wpuścimy pod baterię. Tak montowane fabrycznie akumulatory mają za zadanie ułatwić technikom serwisów gwarancyjnych szybszą naprawę oraz ograniczenie wyciągania baterii na siłę z odkształcaniem podzespołu. Działanie to ułatwia pracę nie tylko serwisów gwarancyjnych, ale również serwisów pogwarancyjnych. Podklejka baterii z dodatkową nieklejącą tasiemką na końcu jest również znakiem, że urządzenie najpewniej nie miało wymienionej baterii. Pamiętajmy, że każdy serwis Samsung będzie nam mógł pomóc, wykonując naprawę nawet w godzinę czasu.