rozbita szybka w telefonie

Płacimy za naprawy telefonów, ponieważ lekceważymy niektóre problemy swoich smartfonów

Wsparcie gwarancyjne dla telefonów jest bardzo ważnym czynnikiem, który często potrafi zaważyć na wyborze produktu. Otrzymując okres ochronny na swoje urządzenie możemy być pewni, że w przypadku nieoczekiwanych problemów urządzenie zostanie wymienione lub naprawione bezpłatnie. Niestety często wiele osób posiadających gwarancje niechętnie z niej korzysta. Powodem są różne czynniki, które ciągle zniechęcają klientów do naprawy sprzętu w serwisie producenta.

Nie wszyscy klienci mają takie podejście do napraw telefonów w ramach gwarancji. Często telefony są oddawane do serwisu, ale dopiero wtedy, kiedy urządzenie w zasadzie nie chce już działać. Niestety mniejsze objawy (np. zawieszanie się systemu lub samoczynne wyłączanie, jako okresowe problemy) są ignorowane, bo najprostszym tłumaczeniem jest sporadyczne problemy, ale brakuje czasu na ich rozwiązanie.

Gwarancja na telefon trwa tylko 2 lata

Wydawać by się mogło, że to dużo czasu. Niestety nie zawsze jest tak miło i przyjemnie. Wielu klientów mimo aktywnego wsparcia gwarancyjnego po prostu z niego nie korzysta. Powodem są dane, powodem jest czas obsługi i przede wszystkim ciągłe tłumaczenie siebie samego, że nie mam czasu na to, bo są inne ważniejsze sprawy.

smartfon apple iphone

Do tego wszystkiego dochodzi brak świadomości do kiedy dokładnie nasz telefon ma aktywne wsparcie gwarancyjne. Weryfikacja takiego działania wiąże się oczywiście z poszukiwaniem dowodu zakupu, który leży gdzieś w pudełku, albo może nie mamy go wcale? Sytuacje są różne, ale bardzo często mimo zauważalnej usterki telefonu lekceważymy ten problem, ponieważ usterka występuje okresowo, a wyłapanie jej może być czasochłonne. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze temat zgrywania danych, które przecież w dobie XXI wieku są bardzo ważne. Zwlekając z obsługą serwisową swojego Xiaomi możemy mieć poważne problemy z uzyskaniem wsparcia w momencie, kiedy nasz telefon całkowicie odmówi wsparcia. Wtedy wsparcia, które może pomóc nam rozwiązać problem możemy szukać już tylko poprzez usługi pogwarancyjnego serwisu Xiaomi.

Usterek okresowych nie powinniśmy lekceważyć

Jest to bardzo ważne, abyśmy zawsze obserwowali naszego smartfona. Czasami drobne problemy, z którymi się borykamy mogą przeobrazić się w poważne uszkodzenia. Przykładem takich uszkodzeń są między innymi czarne plamki na wyświetlaczach. Lekceważenie tej usterki może skutkować tym, że przez noc nasz wyświetlacz w całości zrobi się czarny. Zazwyczaj takie plamki delikatnie się powiększają. Nie każdy użytkownik jest przygotowany na to, aby z dnia na dzień zgrać wszystkie dane i zorganizować sobie telefon zastępczy. Co gorsza, kiedy już próbujemy udać się do serwisu Xiaomi nagle okazuje się, że nasz telefon jest już po okresie gwarancji. Czas szybko leci i nawet jeśli wydawało się nam, że coś kupiliśmy niespełna rok temu, po pewnym czasie możemy się mocno zdziwić.

smartfon xiaomi

Pogwarancyjny serwis Xiaomi po okresie gwarancji pozostaje nam, jako jedyna możliwość działania. Niestety są to prywatne firmy, gdzie za usługi napraw telefonów musimy zapłacić, ponieważ inaczej nie naprawimy swojego urządzenia. To właśnie w tym momencie okazuje się, że wiele osób żałuje, że nie skorzystało ze wsparcia gwarancyjnego, kiedy jeszcze były takie możliwości. Nie można również wrzucać wszystkich do jednego wora, ale bardzo często spotykam się z takimi przypadkami ludzi, którzy po prostu nie korzystali z gwarancji, bo szkoda im było czasu oraz przegrywania wszystkich danych.