telefon xiaomi redmi note 9

Jak szybko serwis Xiaomi może naprawić telefon komórkowy?

Czas naprawy urządzenia to jeden z najistotniejszych czynników przy wyborze serwisu. Smartfon w dzisiejszych czasach to coś więcej niż telefon. Bez możliwości korzystania z niego, chociażby na chwilę wiele osób bardzo się denerwuje. Mając uszkodzonego smartfona pojawia się pytanie, czy warto naprawiać telefon oraz ile dokładnie czasu zajmie taka obsługa?

Prywatny serwis telefonów Xiaomi, czy serwis producenta?

Jest to kluczowa kwestia, która może pomóc nam w pełni odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Serwis producenta w znaczącej części przypadków to również prywatna firma. W takich przypadkach serwis Xiaomi może również obsługiwać innych producentów z tej samej branży. Obecny rynek pokazuje, że mamy w zasadzie 3 graczy zajmujących się naprawami telefonów. Są to ogromne firmy, które niestety nie naprawiają urządzeń od ręki. Zupełnie inaczej jest w przypadku serwisów Xiaomi takich jak nasz, zajmujących się dogłębnymi naprawami, szczegółowymi, których serwis producenta nie może przeprowadzić. Mówimy tutaj oczywiście o wymianie szybki. W mniejszych serwisach określenie czasu naprawy jest bardziej prawdopodobne niż w przypadku punktów centralnych.

serwis xiaomi redmi 9T

Można powiedzieć, że serwisy producenta mają spore ograniczenia, których z kolei nie mają prywatni przedsiębiorcy zajmujący się bardzo dokładnymi naprawami. Umożliwia to swobodę przy rozmowach z klientami, którzy udając się do mniejszych punktów na wymianę szybki szukają oszczędności lub mają swoje urządzenia już po okresie gwarancji. W zależności od rodzaju uszkodzenia telefon można naprawić od 30 minut do 2 godzin. Czynnikiem uwarunkowującym ten czas jest przede wszystkim ilość przyjętych już wcześniej telefonów w serwisie.

Wymiana szybki w telefonie Xiaomi to nieco skomplikowane działanie

Jest to bardzo ważna informacja. Samą wymianę baterii w Xiaomi można przeprowadzić w około 15-20 minut. Proces ten bowiem polega na odklejeniu pokrywy i wypięciu baterii, którą niekiedy można wyciągnąć dzięki specjalnym samoprzylepnym tasiemkom wystającym poza baterię. To naprawdę nie są trudne działania i można je szybko wykonać.

serwis xiaomi poco wymiana ekranu

W przypadku wymiany szybki mówimy o znacznie szerszych działaniach. Przy tej naprawie wymagana jest precyzja i spokój, ponieważ już na etapie demontażu uszkodzonej szybki może zupełnie przypadkiem dojść do uszkodzenia wyświetlacza. To na co warto również zwrócić uwagę to ilość profesjonalnych maszyn, które będą potrzebne do przeprowadzenia naprawy. To automatycznie wydłuża czas obsługi, którego nie można „na siłę” skracać.