źródło: onleaks

OnePlus 12 – powrót bezprzewodowego ładowania?

Jak donoszą źródła, OnePlus 12 może przynieść ze sobą powrót do technologii bezprzewodowego ładowania, której tak brakowało w najnowszych modelach marki. Dlaczego firma zdecydowała się na taką zmianę? Co to oznacza dla przyszłych użytkowników smartfona? Skupmy się na szczegółach.

Historia bezprzewodowego ładowania w OnePlus

Przez wiele lat, firma OnePlus twierdziła, że nie zamierza wprowadzać bezprzewodowego ładowania do swoich smartfonów, argumentując to wolnym tempem ładowania tej technologii. Mimo swojego hasła „Never Settle” (Nigdy się nie poddawaj), firma wydawała się unikać tej funkcji. Jednak zmieniło się to w modelach OnePlus 8 Pro, 9 Pro oraz 10 Pro, które obsługiwały ładowanie bezprzewodowe z prędkością 50W. Niestety, w OnePlus 11 technologia ta została porzucona.

W ostatnim czasie marka spotkała się z krytyką za brak bezprzewodowego ładowania w drogim modelu OnePlus Open.

źródło: onleaks

Nowe doniesienia na temat OnePlus 12

Informacje przeciekły wcześniej tego roku wskazują, że bezprzewodowe ładowanie może powrócić. Teraz dwa niezawodne źródła potwierdzają te informacje. Digital Chat Station na Weibo oraz Max Jambor informują, że OnePlus 12 zostanie wyposażony w ładowanie bezprzewodowe 50W, identyczne jak w poprzednich flagowcach marki. Co więcej, przedstawiciele OnePlus poinformowali prasę wcześniej w tym roku, że rozważają dodanie tej technologii do przyszłych wersji urządzeń, ale nie podali dokładnej daty.

Z zapowiedzią premiery OnePlus 12 w grudniu, smartfon ten ma szansę stać się jednym z pierwszych urządzeń Android wyposażonych w technologię Qi2.

Potrzebujesz naprawić swój telefon? Skontaktuj się z nami!

źródła: 9to5google i onleaks