ios 17.1

Odkryj tajniki iOS 17.1 – Co nowego?

iOS 17.1, po miesiącu testów beta, jest już dostępny dla ogółu użytkowników. Aktualizacja systemu operacyjnego dla iPhone przynosi szereg nowości, usprawnień i poprawek. Co dokładnie znajdziemy w tej wersji i jakie zmiany wprowadza ona w codzienne użytkowanie naszych urządzeń? Przyjrzyjmy się bliżej.

ios 17.1

Innowacje w iOS 17.1

Nowa aktualizacja wprowadza udoskonalenia w funkcjonowaniu AirDrop. Do najciekawszych należy możliwość kontynuowania transferu danych przez internet, kiedy urządzenia znajdą się poza zasięgiem bezpośredniej komunikacji. To rozwiązanie, zapowiedziane już w czerwcu podczas WWDC, było jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji, której nie doświadczyliśmy w pierwotnym wydaniu iOS 17. Dodatkowo, w ustawieniach pojawiła się opcja wykorzystania danych komórkowych do ukończenia transferu AirDrop, oprócz standardowego połączenia Wi-Fi.

iOS 17.1 przynosi również szereg zmian w Apple Music. Użytkownicy mogą teraz dodawać do ulubionych piosenki, albumy oraz playlisty. W aplikacji Muzyka dostępne są nowe opcje filtrowania, ułatwiające wyświetlanie ulubionych utworów w bibliotece. Pojawiła się też biblioteka grafik do personalizacji playlist oraz nowa sekcja „Sugestie utworów”, inteligentnie dopasowująca propozycje do nastroju naszej playlisty.

Aktualizacja iOS 17.1 rozbudowuje również funkcje trybu StandBy, przekształcającego iPhone w inteligentny wyświetlacz podczas ładowania w poziomej orientacji. W ustawieniach znalazła się nowa opcja „Wyświetlacz„, pozwalająca na automatyczne wyłączanie ekranu, po 20 sekundach, lub utrzymanie go włączonego nieprzerwanie. Warto podkreślić, że te zmiany dostępne są tylko na urządzeniach z wyświetlaczem typu always-on, co oznacza modele iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Inne nowości w iOS 17.1

iOS 17.1 wprowadza również usprawnienia w funkcji Photo Shuffle na ekranie blokady, pozwalając wybrać konkretny album do wykorzystania w tej opcji.

Aktualizacja zawiera również optymalizacje nowego przycisku akcji – dodaje funkcję wykorzystującą czujnik zbliżeniowy do wykrywania, czy iPhone znajduje się w kieszeni, aby zapobiec przypadkowym aktywacjom.

Na koniec warto wspomnieć o nowości dla użytkowników iPhone 14 Pro i iPhone 15, którzy dzięki iOS 17.1 otrzymają wskaźnik włączonej latarki, integrujący się z Dynamic Island.