uszkodzony telefon samsung

Nigdy nie zachowasz smartfona w idealnym stanie, nawet w pokrowcu – pogwarancyjny serwis Samsung coś o tym wie

Nowoczesne smartfony to zaawansowana i droga elektronika. Coraz częściej kupując takie urządzenia zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy je zabezpieczyć przed licznymi wyzwaniami z życia każdego użytkownika. Obserwując przeróżne urządzenia możemy śmiało stwierdzić, że idealne zabezpieczenie smartfona przed uszkodzeniami jest dość trudne do wykonania. Dlaczego? Nigdy nie zachowamy smartfona w idealnym stanie.

Niestety jest to brutalna rzeczywistość. Nie ważne jak bardzo staramy się zabezpieczać i chronić naszego smartfona, zawsze na powierzchni urządzenia pojawią się drobne skazy, zabrudzenia, a nawet i ryski/otarcia. Nie jesteśmy w stanie tego uniknąć, ponieważ musielibyśmy trzymać nasze smartfony w hermetycznych pojemnikach. Tylko patrzeć, jak telefon zacznie zbierać ślady zabrudzeń lub kurzu wchodzącego w szczeliny między ramką a wyświetlaczem.

Porysowana ramka smartfona podstawą do odrzucenia reklamacji w serwisie producenta?

Niestety mimo posiadania pokrowców, odpryski lakieru lub wyraźne uszkodzenia w postaci otarć często powstaną na różnych modelach. Z czego to dokładnie wynika? Podczas użytkowania wybranego smartfona wszelkiego rodzaju zabrudzenia np. piasek z plaży dostają się w różne szczeliny urządzenia (dotyczy to głównie szczelin między pokrowcem a samą ramką). W takim przypadku zabrudzenia w postaci piasku lub innych zabrudzeń mogą działać jak naturalna tarka, która „zdrapuje” lakier lub uszkadza ramkę. Oprócz uszkodzeń kosmetycznych nie musimy się obawiać, że otarcia będą utrudniać korzystanie ze smartfona. Warto jednak pamiętać, że w niektórych miejscach na ramce smartfona mogą znajdować się anteny. Uszkadzając je możemy oczywiście spodziewać się problemów z zasięgiem lub połączeniami telefonicznymi. Otrzymując jednak kosztorys z serwisu powinniśmy otrzymać w tym zakresie dokładne wyjaśnienia.

smartfon iphone w pokrowcu

Potencjalne problemy zaczynają się, kiedy telefon z porysowaną ramką trafi do serwisu producenta. W niektórych przypadkach klienci mogą spodziewać się odrzucenia reklamacji. Dlaczego tak się zdarza? Ciężko to wyjaśnić, co wybrany serwis Samsung lub serwis Xiaomi może mieć na myśli. Nie ma się co oszukiwać, ale porysowana ramka nie ma wpływu na defekty związane z ładowaniem lub niedziałającym głośnikiem. Teoretycznie porysowane/otarte ramki nie mają wpływu. Musimy jednak zwrócić uwagę, że dla serwisu producenta takie ślady mogą wskazywać na użytkowanie smartfona niezgodne z instrukcją obsługi. W takim przypadku warto również posłuchać odpowiedzi zwrotnej od samego serwisu producenta. To właśnie tam mogą kryć się klucze do rozwiązania sprawy/pozytywnego zakończenia reklamacji. Warto podkreślić, że trudno zrozumieć takie postępowanie niektórych serwisów.

Pogwarancyjny serwis Samsung lub serwis Xiaomi – lekarstwem na różne trudne reklamacje w serwisach

Dla osób, które nie chcą „walczyć” z samym producentem istnieją inne alternatywy. Mówimy tutaj o wymianie samego urządzenia na nowe lub udanie się do pogwarancyjnego i profesjonalnego punktu napraw. Niestety są to naprawy odpłatne – co prawda umożliwiają one szybsze załatwienie sprawy kosztem samego klienta. W takim przypadku wybór należy do klienta. Serwis Samsung, serwis Xiaomi lub serwis iPhone pomoże dokonując nieco tańszych napraw, co może oszczędzić klientom niepotrzebnych sporów z punktami napraw producenta.

zniszczony ekran w telefonie

Na tym etapie warto zwrócić uwagę, że gwarancyjny serwis Samsung lub gwarancyjny serwis iPhone (często to nawet ta sama firma, działająca z ramienia producentów) nie mogą wykonać tego, co mogą zrobić pogwarancyjne serwisy. Przeskok w specyfice napraw dla takich urządzeń bywa duży. To wszystko zależy od możliwości i działań konkretnego punktu napraw. Pogwarancyjny serwis Samsung możemy wymienić samą ramkę np. w telefonach z rodziny Galaxy S. W przypadku serwisów producenta takie działanie może być już nieco trudniejsze. W każdym przypadku klient ma możliwość wyboru – walka z producentem, czy znacznie szybsze załatwienie sprawy i możliwości użytkowania swojego smartfona w kilka godzin.