uszkodzenia wyświetlacza

Na ile sposobów można uszkodzić wyświetlacz w smartfonie?

W erze cyfrowej, gdzie nasze smartfony stały się nieodłączną częścią codzienności, zniszczenie urządzenia może stać się prawdziwym koszmarem. Te małe, ale potężne gadżety pomagają nam w komunikacji, pracy, rozrywce i wielu innych aspektach życia.

Jak często zdarza się, że niewinny spacer z psem kończy się tragiczną śmiercią naszego ukochanego smartfona? Dziś przyjrzymy się najczęstszym przyczynom uszkodzeń wyświetlaczy naszych telefonów.

Upuszczenie telefonu

Najczęstszym i najłatwiejszym sposobem na zniszczenie wyświetlacza telefonu jest przypadkowe upuszczenie go z ręki, kieszeni czy torby. Przykład? Schodzenie po schodach czy spacer z psem, podczas których telefon może łatwo wypaść z ręki, prowadząc do pęknięcia czy rozbicia ekranu.

Uszkodzenia przez wodę lub wilgoć

Gdy telefon styka się z płynami, jak woda, herbata czy kawa może dojść do awarii wyświetlacza i innych podzespołów. Może się to zdarzyć, gdy na przykład rozlejesz napój na telefon lub nawet upuścisz go do toalety! Uważaj na swoje urządzenie również w deszczową pogodę, na plaży, basenie i wszędzie tam gdzie istnieje duże ryzyko zalania telefonu.

smartfon

Zarysowanie ekranu

Klucze, monety czy inne ostre przedmioty w kieszeni czy torbie mogą łatwo porysować ekran telefonu. W zależności od głębokości i rodzaju zarysowania jest duża szansa że uszkodzisz dotyk lub/i wyświetlacz. W takim przypadku bardzo często można skorzystać z tańszej wersji naprawy – wymiana samej szybki telefonu!

Usiadłeś na telefonie

Kto by pomyślał? To kolejny popularny powód zniszczenia telefonu. Jeśli zapomnisz, że masz smartfona w tylnej kieszeni lub leży na fotelu i na niego usiądziesz, może to spowodować pęknięcie jego ekranu. Może to być szokujące, ale zdarza się to częściej niż myślisz.

Przegrzanie

Zostawiłeś telefon na słońcu lub w nagrzanym samochodzie? Przegrzanie może stać się przyczyną awarii wyświetlacza. Przegrzanie smartfona wpływa negatywnie również na inne podzespoły twojego telefonu. Aby doprowadzić telefon do dobrego stanu może być konieczna wymiana wyświetlacza.

Dzieci „się bawiły”

Kolejnym powodem – nie lekceważcie tego –  jest „zabawa” dzieci telefonem, po której urządzenie tajemniczo przestaje działać. Nie sposób się oprzeć kiedy dziecko prosi o chwilę zabawy Twoim telefonem. Pamiętaj, że mały człowiek nie zdaje sobie sprawy z wartości takiego smartfona, może próbować nim rzucać, gryźć albo na przykład uderzyć nim o stół – zawsze bez ostrzeżenia.

Przejechanie telefonu

Na koniec dość drastycznie, ale czy aby na pewno jest na to małe prawdopodobieństwo? Niezależnie czy to samochodem, motocyklem czy rowerem – przejechanie telefonu to kolejny sposób na jego zniszczenie. Uważaj gdzie odkładasz swojego smartfona, nawet na chwilę!

 

Jak postępować, gdy zniszczysz telefon?

Zgłoś się do nas! Nasz serwis telefonów pomoże Ci uratować wyświetlacz.