„LEM” – nowy tajemniczy składany smartfon od Huawei

W lutym Huawei ma zamiar zaprezentować swoje najnowsze urządzenie z serii składanych telefonów – model o nazwie kodowej „LEM”. Wygląda na to, że będzie ono wyposażone w najnowszy chipset Kirin 5G.

Istnieją już trzy linie składanych rządzeń w ofercie Huawei: Pocket (telefony typu flip), X (tablety składane na zewnątrz) oraz XS (tablety składane do wewnątrz). Seria Pocket, mimo że liczy zaledwie dwa modele (P50 Pocket i Pocket S), zdobyła znaczący, 29,6-procentowy udział w chińskim rynku telefonów składanych w 2023 roku.

fot. Huawei

Pocket S, wprowadzony na rynek w 2022 roku, wyróżnia się 6,9-calowym głównym ekranem i 1,04-calowym zewnętrznym ekranem. Urządzenie napędzane jest procesorem Qualcomm Snapdragon 778G i działa na systemie HarmonyOS. Wyposażono je również w główny aparat 40 MP z sensorem RYYB i obiektywem f/1.8 oraz w szerokokątny aparat 13 MP. Kamera do selfie, umieszczona dyskretnie w otworze, wykorzystuje sensor 10,7 MP. Telefon posiada także ultracienką, giętką płytę grafitową do poprawy chłodzenia i baterię 4000 mAh z szybkim ładowaniem 40 W. Firma zapewnia, że mechanizm zawiasu został przetestowany przez otwarcie i zamknięcie 400 000 razy, co  ma gwarantować trwałość.

Szukasz sprawdzonego, profesjonalnego serwisu telefonów? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!