Już wkrótce twój Samsung Galaxy teraz jako kamera internetowa?

Wkrótce będzie można używać telefonów Galaxy z systemem One UI 6.0 (lub nowszym), takich jak seria Galaxy S23 lub S24, jako kamer internetowych do laptopów lub komputerów stacjonarnych. Funkcja zapowiedziana została na CES 2024 w ramach partnerstwa z Microsoftem, Pozwoli to użytkownikom na korzystanie ze znacznie lepszej jakości kamery niż te wbudowane w większość laptopów.

Dokładna data wprowadzenia tej nowości nie została jeszcze ogłoszona.
Użytkownik Reddit o pseudonimie FragmentedChicken zwrócił uwagę na aktualizację koreańskiej listy dla Galaxy Book4 Pro, z której wynika, że funkcja będzie dostępna od 24 marca dla laptopów Galaxy Book działających na Windows 11 24H1.

Wykorzystanie smartfonów jako kamer internetowych

Istnieją już rozwiązania pozwalające na używanie smartfonów jako kamer internetowych jak Continuity Camera dla iPhone i MacBook’ów czy aktualizacja oprogramowania dla telefonów Google Pixel. Samsung oferuje jednak połączenie bezprzewodowe oraz zestaw do kontroli kamery jak np. możliwość rozmycia tła czy automatyczne kadrowanie.

Nie jest jeszcze jasne, czy telefony Galaxy będą kompatybilne z innymi laptopami z Windows 11, poza serią Galaxy Book. Samsung zapowiedział, że telefony będą współpracować z aplikacją Microsoft Phone Link, co sugeruje możliwość szerokiego zastosowania tej funkcji.

Profesjonalny serwis telefonów z doświadczoną i wykwalifikowaną załogą?
Polecamy się! Kliknij serwis telefonów Warszawa