iPhone 16 wygląda jak z przed kilku generacji

W maju 2023 roku internet obiegła plotka, że iPhone 16 zaskoczy nowym układem tylnych kamer,ustawionych pionowo, odchodząc od dotychczasowej, diagonalnej konfiguracji znanej z modeli iPhone 13, 14 i 15. Teraz, jak donosi MacRumors i wpis użytkownika Majin Bu na X/Twitter, te przewidywania znajdują potwierdzenie. Renderowany prototyp oraz schematy urządzenia ujawniają, że iPhone 16 zaoferuje dwa tylne aparaty ułożone jeden pod drugim w pionowym wycięciu, przypominającym kombinację designu iPhone X i 11.

Zmiana układu kamer na pionowy ma kluczowe znaczenie dla jakości nagrywanego wideo. Dzięki tej konfiguracji iPhone 16 umożliwi rejestrowanie przestrzennego wideo – technologii wymagającej pionowego ustawienia szerokokątnego i ultraszerokokątnego obiektywu. To rozwiązanie, znane jest już z modeli iPhone 15 Pro i Pro Ma.

Na uwagę zasługuje także ewolucja w interfejsie użytkownika. Apple zdecydowało się na przejście od mechanicznego do pojemnościowego przycisku akcji oraz wprowadzenie nowego przycisku do robienia zdjęć. Zmiany mają na celu zwiększenie intuicyjności i komfortu użytkowania.

Szukasz serwisu Apple iPhone? Znalazłeś! Znajdujemy się w trzech miastach, sprawdź gdzie masz najbliżej

serwis Apple Warszawa
serwis Apple Gdańsk
serwis Apple Kraków