telefon samsung a51

Jaki śrubokręt przyda się do wymiany wyświetlacza w Samsung Galaxy A51?

Decydując się na naprawę telefonu, musimy wyposażyć się w przeróżne narzędzia. Nie każda naprawa wymaga bogatego asortymentu narzędzi, ale w końcu serwis to serwis. Porządne przygotowanie i zaplecze musi być niezależnie, czy jest to smartfon marki Huawei, Xiaomi czy Samsung.


Coraz częściej zdarza się, że niektóre urządzenia są bardzo proste w naprawie, a ich rozłożenie na części pierwsze wymaga tylko jednego śrubokręta. Tego typu sytuacja występuje w nowo sprzedawanym telefonie Samsung Galaxy A51, gdzie do wymiany wyświetlacza wystarczy tylko śrubokręt krzyżakowy.


Z wymianą wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A51 poradzi sobie każdy

Ten niezwykle popularny śrubokręt z pewnością występuje w domostwie każdego z nas. Wystarczy dokładnie poszukać, ponieważ bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że takie narzędzia posiadają nasi rodzice lub dziadkowie. Mając śrubokręt krzyżakowy, przy rozbiórce telefonu Samsung Galaxy A51 wystarczy, że odkręcimy wszystkie 16 śrubek. Pozwoli nam to stopniowo demontować kolejne elementy, krok po kroku odpowiednio zgodnie z każdym etapem rozbiórki urządzenia.

Dziś coraz częściej większość telefonów ma jeden standard śrubek, to kwestia projektowania smartfona na etapie produkcji. Większość śrubek najczęściej umiejscowionych jest bezpośrednio płycie głównej modelu Samsung Galaxy A51. Trudno powiedzieć co mogło być powodem takiego montażu. Odpowiedzi na to pytanie może być mnóstwo, chociażby chęć ulokowania krótszych śrubek, prostych do wykręcenia. Nie wykluczone, że producent na etapie produkcji postanowił zaoszczędzić technikom czasu bez konieczności zmiany śrubokręta. Tuż przed demontażem płyty głównej pamiętajmy o małej czarnej śrubce, która trzyma całe PCB. Jest ona również z gwintem krzyżakowym, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów z całym demontażem płyty głównej. Jest to bardzo ważne, ponieważ często tego typu śrubki mogą być niezauważalne przez osoby rozbierające telefony. W szczególności przez osoby, które nie mają doświadczenia w tego typu naprawach telefonów komórkowych.

Ostatnie dwie śrubki, które dzielą nas od zakończenia wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A51, są na czytniku linii papilarnych. Tego typu element powinien być przymocowany również na dodatkowe śrubki. Dzięki czemu przy skorzystaniu ze śrubokręta krzyżakowego możemy swobodnie zakończyć demontaż wszystkich elementów na korpusie urządzenia, odkładając jednocześnie śrubokręt. A co wy myślicie o wymianach ekranów przy użytku jednego wkrętaka? Z naszego punktu widzenia to świetne rozwiązanie i posunięcie ze strony producenta, które ułatwia nam samodzielną naprawę niemalże każdego smartfona. Cały proces naprawy jest znacznie szybszy w sytuacji, kiedy posiadamy elektryczny śrubokręt. Z takich elektrycznych śrubokrętów korzystają technicy serwisu telefonów komórkowych Samsung.