Właściciele telefonów komórkowych, które uległy uszkodzeniu, są bardzo często przekonani, że jedyną metodą na ich naprawę będzie tylko wymiana ekranu. W wielu przypadkach jednak, podczas upadku dochodzi do uszkodzenia samej szybki. Jej naprawa jest na pewno tańsza niż wymiana całego wyświetlacza. Czy możliwa jest wymiana całej szybki?
Czy zdajesz sobie sprawę, że wymiana szybki okazać się może znacznie bardziej opłacalna? Wymiana ekranu jest dosyć często kosztem wielkości połowy ceny zakupu nowego telefonu. Sama w sobie wymiana szybki w znacznej większości przypadków nie przekracza wartości około trzydziestu procent ceny telefonu. Wymiana szybki iPhone ma jeszcze jedną naprawdę dużą zaletę. Pozwala nam na zachowanie oryginalnego wyświetlacza.
Jak wygląda proces wymiany szybki?
Sama procedura serwisowa rozpoczyna się od odseparowania szybki uszkodzonej od ekranu – mówi Pan Szybka. W co po niektórych modelach szybka jest połączona z dotykową warstwą. Jak w takiej sytuacji odbywa się naprawa? Wyświetlacze płaskie rozdzielane są mechanicznie od szybki na przykład przy pomocy drutu molibdenowego o odpowiedniej długości oraz grubości. W przypadku zakrzywionych oraz nowoczesnych ekranów bardzo ważne jest użycie kriogenicznego separatora, który nam pozwala na kontrolowane zamrożenie oraz do tego wykruszenie samej warstwy kleju. Następnie osoba, która jest odpowiedzialna za naprawę telefonu, przystępuje do usunięcia dokładnego wszelkich pozostałości kleju oraz także szkła po pęknięciu. Do tego przydaje się specjalny rozpuszczalnik. Podczas naprawy telefon się znajduje w bezpyłowej komorze, w której jest czyszczony dokładnie oraz przygotowany do nałożenia kleju, a później szybki. Później przy pomocy odpowiedniej temperatury wszelkie elementy są połączone ze sobą. Wszystko po to, aby uzyskać pełną trwałość.
Po przeprowadzeniu naprawy, telefon przechodzi naprawdę dokładne testy, aby sprawdzić, czy dotyk w zasadzie w każdym miejscu ekranu działa w sposób poprawny. Po procesie oczyszczania oraz testach nasz telefon jest już gotowy do odbioru. Na sam koniec dodajmy, że wymiana szybki w domowych warunkach jest praktycznie niemożliwa.