iPhone: jak iCloud może ułatwić Ci życie? Zestaw wskazówek

iCloud to platforma firmy Apple do przechowywania danych w chmurze – jest czymś więcej niż zwykłym magazynem. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych z Twojego iPhone, ale także oferuje szereg dodatkowych funkcji, które mogą znacznie ułatwić codzienne życie i pracę. W tym artykule znajdziesz zestaw wskazówek i trików, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości iCloud.

Włącz iCloud Backup

W pierwszej kolejności sprawdź, czy faktycznie tworzysz kopie zapasowe danych z iCloud. Wejdź w ustawienia swojego urządzenia i upewnij się, że usługa „iCloud Backup” jest włączona. Opcję znajdziesz klikając w swój profil, na samej górze ekranu ustawień. Po zakończeniu tego kroku możesz wybrać, które aplikacje i usługi chcesz tworzyć kopie zapasowe. Pomoże Ci to zabezpieczyć najważniejsze dane i zoptymalizować przestrzeń magazynową.

Zdjęcia w iCloud 

W zakładce iCloud można znaleźć funkcję „Zdjęcia”. Gdy miejsce na Twoim urządzeniu iPhone zacznie się kończyć, iCloud zachowa pełnej rozdzielczości zdjęcia i filmy w chmurze, a na urządzeniu zostawi zoptymalizowane, mniejsze pliki.

Hasła i pęk kluczy

Funkcja ta pomaga w zarządzaniu wszystkimi Twoimi hasłami codziennego użytku. Możesz również przechowywać informacje o karcie kredytowej i szczegóły formularzy płatności, co ułatwi wypełnianie formularzy podczas zakupów online. Hasła i pęk kluczy znajdziesz klikając w zakładkę „iCloud” w swoim profilu.

Chmura rodzinna

Funkcja „Chmura rodzinna” pozwala na dodanie jednego lub więcej członków rodziny, z którymi będziesz mógł dzielić się lokalizacją, zakupami i dokumentami. Profile mogą mieć różne ograniczenia dostępu do danych. Funkcję również można znaleźć w zakładce swojego profilu.

Zabrakło miejsca?

Jeśli minimalne 5 GB pamięci oferowane przez Apple iCloud okaże się niewystarczające, warto rozważyć zakup dodatkowego miejsca. Apple oferuje przystępne miesięczne plany, które możesz kupić za pomocą środków na Twoim koncie Apple ID.

Pamiętaj o wyborze danych, które chcesz zabezpieczyć, wykorzystaniu opcji współpracy i udostępniania oraz optymalizacji przestrzeni magazynowej. Pełna integracja iCloud z całym ekosystemem Apple sprawia, że jest to bardzo wygodne i proste narzędzie do użytku, niezależnie od tego, gdzie jesteś i jakiego urządzenia używasz.

Szukasz profesjonalnego serwisu iPhone? Potrzebujesz wymienić wyświetlacz, szybkę czy baterię?