smartfon apple iphone 14 pro

iPhone 14 Pro w 2023. Czy warto inwestować w starszy model?

Choć fani Apple iPhone z zapałem wyczekiwali prezentacji najnowszego iPhone 15, to dla wielu z nas wciąż aktualna pozostaje kwestia: Czy zakup „14-tki” ma jeszcze sens po debiucie następcy?

iPhone 14 Pro w obliczu innowacji nowego modelu

Najnowsza odsłona iPhone 15 przyniosła kilka mniej lub bardziej znaczących zmian. Wśród nich znajduje się nowy procesor, obudowa oraz obiektyw, który pozwala na robienie zdjęć z 5-krotnym zoomem optycznym. Jednak jeśli przyjrzymy się iPhone’owi 14 Pro, znajdziemy w nim funkcje, które są równie atrakcyjne. Czy różnice techniczne między tymi modelami są na tyle duże? Czy starszy flagowiec Apple wciąż oferuje satysfakcję z użytkowania na najwyższym poziomie?

Gdy mówimy o iPhone 15 – funkcja Dynamic Island, port USB-C czy przycisk Action Button to nowości, które faktycznie wpłyną na Wasze codzienne korzystanie z telefonu? Czy może dla wielu z Was iPhone 14 Pro wciąż będzie doskonałym wyborem?

smartfon apple iphone 14 pro

Warto przypomnieć, że iPhone 14 Pro wciąż stanowi jedną z najbardziej zaawansowanych propozycji na rynku smartfonów. Jego procesor, jakość aparatu oraz funkcje takie jak wyższa częstotliwość odświeżania obrazu, czy dodatkowy aparat sprawiają, że wciąż jest to urządzenie godne uwagi. Ostatnio wprowadzono aktualizację, która pozwala wykorzystywać 48MP matrycę do robienia zdjęć w formacie HEIC – bardzo nam się to spodobało. Pod względem fotograficznym 14-tka dostała według nas nowe życie.

Rozważając zakup, warto zastanowić się nad tym, czego naprawdę potrzebujecie. Jeśli poszukujecie smartfona z najnowszymi innowacjami technologicznymi, być może warto rozważyć jednak zakup iPhone 15. Jeśli z kolei szukacie urządzenia, które oferuje doskonałą jakość w nieco niższej cenie, iPhone 14 Pro może być idealnym rozwiązaniem.

 

Jeśli zbiłeś wyświetlacz w swoim iPhone lub wymaga on wymiany baterii, nasi eksperci czekają na Twój kontakt!