Xiaomi 13

Globalne wdrożenie HyperOS w Xiaomi, Redmi i Poco

Xiaomi ogłosiło globalne wdrożenie swojego nowego systemu operacyjnego, HyperOS. Po udanej premierze i testach beta w Chinach nowy system, oparty na Androidzie, ale znacznie różniący się od dotychczasowego MIUI, zostanie udostępniony na całym świecie.

W pierwszym kwartale 2024 roku aktualizacja obejmie wybrane modele, z początkowym naciskiem na najnowsze smartfony i tablety Xiaomi oraz wybrane urządzenia Redmi i Poco.

Globalna ekspansja HyperOS

HyperOS będący następcą popularnej nakładki MIUI, zadebiutował w październiku wraz z serią Xiaomi 14. Po sukcesie w Chinach producent rozszerza zasięg swojego nowego systemu na rynki międzynarodowe. Zainteresowanie HyperOS jest spore, głównie ze względu na zaawansowane funkcje i świeże podejście do interfejsu użytkownika.

Redmi Note 12

Które modele otrzymają aktualizację?

W pierwszej fali aktualizacji znajdą się między innymi Xiaomi 13, 13 Pro, 13 Ultra, 13T, 13T Pro, Redmi Note 12, Note 12S oraz Xiaomi Pad 6. Lista urządzeń, które otrzymają HyperOS, będzie sukcesywnie poszerzana, obejmując także inne modele, nawet te z niższej półki cenowej.

Użytkownicy smartfonów POCO mogą spodziewać się aktualizacji do HyperOS w podobnym czasie. POCO Global ogłosiło, że pierwszym modelem, który otrzyma nowy system, będzie POCO F5. Szczegółowy harmonogram dla pozostałych urządzeń marki POCO zostanie opublikowany niebawem.

Jesteśmy profesjonalnym serwisem telefonów Xiaomi, Redmi oraz Poco. Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się o nas!

źródło: telepolis.pl