telefon Samsung

Data premiery Galaxy S24 szybciej niż zwykle

Po tym, jak Samsung wprowadził na rynek wszystkie swoje flagowe smartfony w tym roku, coraz większa uwaga fanów marki i dziennikarzy zaczęła przenosić się na serię Galaxy S24. Oczekuje się, że telefony z kolejnej generacji serii Galaxy S koreańskiej firmy zostaną oficjalnie zaprezentowane w I kwartale 2024 roku, jednak dokładna data premiery pozostawała nieznana. Wydaje się jednak, że dzisiaj sytuacja się zmieniła.

Za pomocą chińskiej platformy mikroblogowej Weibo, wiarygodny informator Ice Universe ujawnił, że Samsung może wprowadzić serię Galaxy S24 na rynek 18 stycznia. Zaznaczył, że może to nie być dokładna data, ale najprawdopodobniej Samsung ogłosi swojego następnego flagowego smartfona w tym okresie. Plotka ta zgadza się z wcześniejszym raportem, który twierdził, że Samsung wypuści serię Galaxy S24 wcześniej niż zwykle, aby sprostać silnemu popytowi na niedawno wprowadzone na rynek telefony z serii iPhone 15.

telefon Samsung

Możliwe specyfikacje telefonów Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra

Serię Galaxy S24 może napędzać procesor Exynos 2400 w Azji, Afryce i Europie, podczas gdy w Kanadzie, Chinach i USA mogą trafić wersje smartfonów z procesorem Snapdragon 8 Gen 3. Model Galaxy S24 oraz Galaxy S24+ mogą oferować 12GB RAM i 256GB/512GB przestrzeni dyskowej, podczas gdy Galaxy S24 Ultra może oferować nawet 16GB RAM i 1TB przestrzeni dyskowej.

Zarówno Galaxy S24, jak i Galaxy S24+ mogą wykorzystywać 50-megapikselowe aparaty główne, 12-megapikselowe aparaty ultraszerokokątne oraz 10-megapikselowe aparaty teleobiektywowe. Galaxy S24 Ultra może być wyposażony w 200-megapikselowy aparat główny, 12-megapikselowy aparat ultraszerokokątowy, 10-megapikselowy aparat teleobiektywowy z 3-krotnym zoomem optycznym oraz 50-megapikselowy aparat teleobiektywowy z 5-krotnym zoomem optycznym. Plotkuje się, że wszystkie telefony z linii mogą posiadać ekrany QHD+ Super AMOLED z maksymalną jasnością 2500 nitów.

Co do baterii, Galaxy S24 może posiadać akumulator o pojemności 4000mAh, model Galaxy S24+ będzie zasilany baterią o pojemności 4900mAh, a Galaxy S24 Ultra będzie wyposażony w baterię o pojemności 5000mAh. Samsung nie zmienia prędkości ładowania tych telefonów w porównaniu z ich poprzednikami. Wszystkie te telefony mogą również oferować dwukierunkowe połączenie satelitarne w sytuacjach awaryjnych.

Nie możemy doczekać się, aby sprawdzić, czy wymiana szybki w telefonach Samsung z nowej serii będzie podobna do tej z poprzednich modeli producenta.