czy warto kupić uszkodzony telefon

Czy warto kupić uszkodzony telefon, który trzeba naprawić?

Zastanawiasz się właśnie nad zakupem dobrego telefonu, ale ceny za nowe flagowce są dla Ciebie zbyt wysokie? Z pewnością jednak zauważyłeś wyjątkowo okazyjne ceny za nowe telefonu, które zostały uszkodzone. Czy zakup takiego telefonu i oddanie go do naprawy może okazać się opłacalne?


Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wybrać dla siebie najlepszy telefon w okazyjnej cenie, z pewnością zastanawiałeś się nad tym, czy opłaca się kupić na przykład nowy telefon z rozbitą szybką na wyświetlaczu. W końcu cena takiego urządzenia jest bardzo okazyjna, a koszt naprawy telefonu wcale nie musi być wysoki. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na wymianę szybki w dobrym serwisie, a nie całego wyświetlacza w serwisie autoryzowanym.


Czym są telefony oznaczane jako refabrykowane lub odnowione?


Na portalach z ogłoszeniami możesz znaleźć ogłoszenia z telefonami odnawianymi. Czy wiesz, co to oznacza? Są to urządzenia, które były wcześniej uszkodzone lub niesprawne, ale zostały odnowione przez serwis lub producenta. Najczęściej wymienia się w nich nie tylko uszkodzone elementy, ale też baterię. Ich cena jest zazwyczaj znacznie lepsza niż nowych lub zwykłych, używanych telefonów. Warto pamiętać jednak o tym, że w takim przypadku ktoś z pewnością do ceny telefonu naliczył dodatkową opłatę za to, że kupił uszkodzony telefon, a następnie poświęcił czas na jego naprawę. Dlaczego więc nie zdecydować się na zakup uszkodzonego telefonu, aby naprawić go w samodzielnie wybranym serwisie?


Na co zwrócić uwagę kupując uszkodzony telefon?


Jeśli zdecydujesz się na zakup uszkodzonego telefonu, powinieneś pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim warto poprosić sprzedającego o zgodę na wykonanie pełnej diagnozy urządzenia w serwisie. Pozwoli ona na potwierdzenie zakresu uszkodzeń oraz uzyskanie wyceny, na podstawie której będziesz mógł oszacować pełny koszt zakupu oraz naprawy telefonu. Kolejną bardzo istotną kwestią będzie też sprawdzenie, czy kupowany przez Ciebie telefon nie posiada blokady konta iCloud, Google lub Samsung Account. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że po zakupie telefonu nie trafisz na dodatkowe problemy. Ostatnią sprawą jest też kwestia tego, gdzie i w jakiej formie został kupiony dany telefon. Jeśli ktoś wziął go u operatora na raty i przestanie je spłacać, może okazać się, że Twój telefon zostanie zablokowany. Dlatego też najlepiej unikaj takich telefonów.