wymiana wyświetlacza w telefonie iphone 14

Czy Apple utrudni wymianę wyświetlacza w telefonach iPhone 14?

Najnowsza premiera smartfonów iPhone 14 szybko wzbudziła kontrowersje. Oprócz wysokich cen zakupowych (co chyba nie powinno nikogo dziwić, patrząc na Apple) w Internecie pojawiło się sporo negatywnych komentarzy w sprawie wysokich cen za naprawy odpłatnej smartfonów z rodziny iPhone 14. Czy dodatkowo dojdą do tego problemy z wymianą wyświetlacza, gdzie producent będzie dokonywał blokad niektórych usług?

 

Odpowiedź na to pytanie na pewno nie będzie łatwa. Apple nigdy nie ułatwiało życia klientom przy odpłatnych naprawach. Oprócz odstraszających cen za naprawę odpłatną w serwisie Apple większość klientów borykała się z problemami przy wymianie wyświetlacza w nieautoryzowany sposób. Oczywiście zbiegiem czasu podejście producenta zaczęło się zmieniać w tej materii. Pozostaje jednak pytanie (obecnie wiele serwisów Apple się nad tym głowi) czy producent nie będzie utrudniał klientom samodzielnych wymian wyświetlacza w telefonach iPhone 14. To temat, który z pewnością pojawi się już niedługo w Internecie. Wystarczy poczekać na taką sytuację, bo z pewnością będzie o tym głośno. Skąd to wiemy? Tematyka serwisowa Apple interesuje różne osoby, większość z nich to ciekawscy youtuberzy czekający na sensacje. Problemy przy samodzielnych naprawach iPhone’ow 14 to między innymi taki temat.

Wymiana wyświetlacza iPhone 14 – nie zakładajmy najgorszego

Klient, uszkadzając swojego smartfona nie będzie raczej chciał skorzystać z naprawy odpłatnej w serwisie producenta. Powodów takich działań jest mnóstwo. Jednym i chyba najważniejszym będzie oczywiście cena. To kwestia, która w dobie inflacji jest numerem 1 na ustach każdego Kowalskiego. Nie ma się co dziwić. Klienci boją się inwestować w drogie naprawy urządzeń, ponieważ chcą oszczędzać.

naprawa wyświetlacza apple iphone

Oprócz ceny niektórym klientom może przeszkadzać sposób, w jaki Apple dokonuje swoich napraw odpłatnych. Niewiele osób wie, że są to głównie wymiany sprzętów na urządzenia odnowione. Oczywiście w tym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Proces wymian na takie urządzenia odbywa się jednakowo dla usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Gdzie w takim razie klienci mogą szukać pomocy w sytuacji uszkodzenia mechanicznego, jeśli serwis producenta okaże się za drogim punktem. Na rynku dostępne są oczywiście serwisy pogwarancyjne, które zaoferują pomoc wykraczającą poza możliwości (narzucone przez procedury) gwarancyjnych punktów. Dzięki temu wielu klientów chcąc wymienić wyświetlacz lub szybkę w iPhone 14 będzie mógł skorzystać także z innych punktów. Czy producent będzie sprawiał problemy w trakcie procesów takich napraw?

wymiana ekranu iphone

Apple zdaje sobie sprawę jak wrażliwym tematem są naprawy drogich smartfonów na rynku serwisów pogwarancyjnych. Firma przerabiała pogwarancyjne naprawy swoich urządzeń przy każdym innym smartfonie. Przy wielu z nich Apple blokował niektóre możliwości np. problemy z FaceID lub TrueTone. Doświadczenie uczy, że klienci nie lubią takich zagrywek. Wiele z nich miało swój finał w sądach. Apple zdaje sobie sprawę, że blokowanie możliwości samodzielnej wymiany wyświetlacza w telefonach iPhone 14 może nieść za sobą czarny piar. Nie powinniśmy mieć obaw, że tym razem znowu napotkamy przeszkody.

Wymiana wyświetlacza iPhone 14? Apple ma na to szybkie lekarstwo

Chodzi oczywiście o aktualizacje oprogramowania. Jeśli pojawią się jakiekolwiek błędy po wymianach wyświetlacza w serwisach pogwarancyjnych, Apple z pewnością będzie na to reagował. Szybkim i skutecznym lekarstwem na takie działania jest aktualizacja pełna poprawek. Producent korzystał już z takich zabiegów, które miały nie tylko poprawić wizerunek. Była to troska o swoich klientów oraz ich potrzeby.

wymiana ekranu w apple iphone

Blokowanie wymiany wyświetlacza w telefonach iPhone 14 to błąd lub zwykłe przeoczenie ze strony inżynierów. Jeśli do tego dojdzie z pewnością szybko zacznie wrzeć na rynku smartfonów. Równie szybko pojawi się aktualizacja naprawiająca problem. Klienci nie lubią ograniczeń i szybko wyrażają swoje niezadowolenie. To przeobraża się w problemy, które mogą skończyć się w sądzie ze sporym nagłośnieniem sprawy.

Wymiana szybki iPhone 14 to działanie asekuracyjne

Nie każde uszkodzenie smartfona musi zakończyć się pęknięciem wyświetlacza. Bardzo często w takich smartfonach pierwszym elementem przyjmującym całą siłę uderzenia jest oczywiście szybka. Każdy serwis telefonów Warszawa zdaje sobie sprawę, że właśnie taką szybkę będzie można wymienić. Dla specjalistów z dziedziny napraw GSM takie naprawy to nie pierwszyzna. Podobnie będzie z wymianą szybki w telefonach iPhone 14. To kwestia czasu, kiedy ujrzymy taką usługę na rynku.

Serwis Apple poleca swoje usługi

W tej kwestii Apple ma nie wiele do powiedzenia. Dotychczasowe działania przy wymianie szybki to przede wszystkim zachowanie oryginalnego wyświetlacza. To właśnie ten element „połączony” z płytą zostaje jako oryginalna część. Przy wymianie szybki w telefonie iPhone 14 będziemy mówili o refabrykacji. Nie powinniśmy się raczej obawiać, aby Apple utrudniało bezpośrednio procesu napraw pogwarancyjnych. Musimy jednak pamiętać, że wszystko jest możliwe, bo Apple jest nieobliczalne.