nowy apple iphone 12 pro

Co nowego w iOS 17.1?

Zaledwie tydzień po premierze iOS 17, Apple udostępniło pierwszą betę iOS 17.1 dla deweloperów. iOS 17.1 wprowadza kilka funkcji, które Apple obiecało w przyszłości w ‌iOS 17‌, oraz udoskonala i poprawia istniejące funkcje.

Poniżej znajdziesz wszystkie informacje o tym, co nowego pojawiło się w pierwszej becie iOS 17.1. A jeśli masz problem ze swoim telefonem, nasz serwis telefonów Apple bardzo chętnie Wam pomoże.

Apple Music – Ulubione

W aplikacji Apple Music w iOS 17.1 możesz oznaczać ulubione utwory, albumy, listy odtwarzania i artystów. Ulubiona muzyka jest dodawana do biblioteki i poprawia rekomendacje muzyczne. Oznaczanie utworów jako ulubionych zastępuje wcześniejszy system „Lubię”, a co najlepsze można to zrobić także z blokady ekranu za pomocą widżetu „Teraz odtwarzane”.

Gwiazdka obok utworu w albumie oznacza, że jest ulubiony, natomiast kropka przy utworze oznacza, że jest najczęściej odtwarzanym utworem. Dzięki systemowi ulubionych aplikacja Music sugeruje utwory do dodania do list odtwarzania.

W przyszłości Apple planuje udostępnić listę Ulubionych Utworów oraz oferować listy odtwarzania tworzone wspólnie z innymi użytkownikami, ale te funkcje na razie nie zostały jeszcze wdrożone.

najpopularniejsze modele apple iphone

AirDrop

Teraz w iOS 17.1 można przesyłać pliki za pomocą AirDrop przez połączenie komórkowe lub Wi-Fi, nawet jeśli oddalimy się od osoby, z którą dokonujemy udostępniania. Oznacza to, że nie musisz pozostawać w pobliżu osoby, z którą dzielisz dużą liczbę plików.

W sekcji AirDrop w ustawieniach pojawił się nowy przełącznik „Poza Zasięgiem”, który umożliwia aktywację lub dezaktywację przesyłania przez połączenie komórkowe.

NameDrop na Apple Watch

Dzięki watchOS 10.1 i iOS 17.1, Apple Watch i iPhone mogą teraz wymieniać dane kontaktowe za pomocą funkcji NameDrop.

Dzwonki i dźwięki

Ponad 20 nowych dzwonków i dźwięków, które pojawiły się w wersji iOS 17, zniknęły w pierwszej becie iOS 17.1, ale Apple prawdopodobnie ponownie je dodatkowo wprowadzi w późniejszej aktualizacji.

Dźwięki niestandardowe dla Poczty i Wiadomości zostały ponownie dodane.

Salda bankowe w aplikacji Portfel (UK)

Użytkownicy w Wielkiej Brytanii mogą teraz dodać swoje brytyjskie konta bankowe do aplikacji Portfel w iOS 17.1, co pozwala im sprawdzać salda kont, płatności, zakupy i wpłaty.

Aplikacja Dziennik

Nie ma śladu obiecanej aplikacji Dziennik w iOS 17.1, ale w kodzie systemu pojawiają się wzmianki o sugestiach dotyczących dziennika, co wskazuje, że może ona pojawić się wkrótce.

Dynamiczny wskaźnik latarki na Wyspie

Gdy latarka jest włączona na iPhone 14 Pro, ‌iPhone 14‌ Pro Max, iPhone 15 lub ‌iPhone 15‌ Plus, w Dynamicznej Wyspie pojawi się teraz ikona latarki, informująca, że jest włączona. Ikona latarki w ‌Dynamicznej Wyspie‌ była wcześniej dostępna tylko na iPhone 15 Pro i ‌iPhone 15 Pro‌ Max.

Obsługa kontrolera

iOS 17.1 zawiera obsługę kontrolera Nintendo Switch N64.

Rozszerzanie tapety

Podczas ustawiania nowej tapety Apple dodało opcję „Rozszerz”, która może być używana, jeśli obraz nie pasuje do ekranu.