fot. Youtube.com

Co nowego możemy spodziewać się w Xiaomi 14 Pro?

Ostatnie przecieki dotyczące nowego smartfona od Xiaomi, dostarczyły nam więcej szczegółów. Jak może wyglądać Xiaomi 14 Pro?

Tradycja wyciekowa

Prawie każdy z nas zna tę tradycję: „leaki” dotyczące obudowy smartfona pojawiają się tuż przed oficjalnym ogłoszeniem nowego modelu. Takie wycieki są możliwe, ponieważ producenci akcesoriów otrzymują modele wzorcowe urządzeń znacznie wcześniej, aby móc przygotować odpowiednie etui na czas premiery.

Dlaczego to ważne? Otóż, dzięki temu entuzjaści technologii, jak my, mogą zyskać wgląd w to, jak nowy model smartfona może wyglądać. I właśnie tak stało się z Xiaomi 14 i 14 Pro.

Co nowego w Xiaomi 14 Pro?

Zauważamy, że język projektowania serii Xiaomi 14 jest bardzo podobny do serii 13. Ekran będzie pełnowymiarowy, a na tylnym panelu zmiana: moduł aparatu w lewym górnym rogu. Interesujące jest to, że widzimy aż cztery otwory na aparat – w modelu z zeszłego roku było ich tylko trzy. Czyżby Xiaomi planowało dodać czwarty obiektyw?

Nie jest to jedyna zmiana dotycząca aparatu. Moduł aparatu zajmuje teraz większy obszar i prawdopodobnie będzie nieco grubszy. Można przypuszczać, że przyniesie to znaczące zmiany w jakości zdjęć. Co więcej, Xiaomi 14 Pro wydaje się nieco mniejsze niż 13 Pro, a jego kształt jest bardziej płaski i ostry.

Xiaomi 14 Pro będzie miało prawdopodobnie głośniki stereo, podczas gdy standardowy model 14 może używać głośnika do rozmów w połączeniu z dolnym głośnikiem, aby uzyskać dźwięk stereo.

Na koniec warto podkreślić, że wciąż czekamy na oficjalne informacje od Xiaomi.

Czy potwierdzą nasze spekulacje? Tego dowiemy się wkrótce.

 

Masz problem ze swoim smartfonem Xiaomi? Napisz do naszego serwisu!