smartfon apple iphone 14 pro

Apple rozpoczęło produkcję iPhone’a 14 – co o nim wiemy?

Z publikacji dziennika Taiwan Economic Times dowiadujemy się, że marka Apple zakończyła już etap projektowania iPhone’a 14. Na ten moment powoli rozpoczynają etap swojego najnowszego flagowca, którego zobaczymy najpewniej we wrześniu tego roku. Wiemy, że Foxconn rozpoczął już testową produkcję iPhone’ów 14 Pro i 14 Pro Max. Tańsze modele z serii mają być wyprodukowane przez fabrykę Luxshare.

Z informacji, które pojawiają się w sieci, wynika, że iPhone 14 będzie mocno zmieniony w stosunku do swoich poprzedników. Nowy telefon nie tylko ma nie posiadać wybrzuszenia na kamerę z tyłu obudowy, ale ma też być nieco grubszy.

Serwis Apple poleca swoje usługi

 

Co wiemy o telefonach Apple iPhone 14?

Poza zmianą związaną z aparatem wszystko wskazuje na to, że telefon co najmniej w wersji Pro ma nie posiadać już notcha, który producent chce zastąpić dwoma niewielkimi wycięciami w górnej części ekranu. To w nich mają być umieszczone kamera FaceTime oraz elementy odpowiedzialne za wykrywanie twarzy w ramach systemu Face ID.

Na ten moment niestety nie mamy pewności, czy nowy iPhone 14 zostanie wyposażony dodatkowo w czujnik linii papilarnych, który miałby zostać umieszczony pod ekranem. Najpewniej jednak opcja ta trafi do telefonów Apple dopiero od kolejnego modelu, który pojawi się rok później. Kto wie, czy jednak marka Apple całkowicie nie zdecyduje się na porzucenie tego pomysłu.

Wiemy też, że duże ulepszenie ma obejmować kamery we flagowych modelach. Po raz pierwszy od popularnego modelu iPhone 6s ma zwiększyć rozdzielczość matrycy z 12 MP do 48 MP. Dodatkowo wszystko wskazuje na to, że modele w wersji Pro, mają otrzymać też możliwość nagrywania wideo w 8K. Poza 8 GB RAM telefony mają mieć też możliwość wyboru pamięci wewnętrznej nawet do 2 TB.

W razie problemów z telefonami Apple zapraszamy do naszego serwisu iPhone.