Apple: nie wsadzaj mokrego iPhone do ryżu!

Nowa aktualizacja na stronie wsparcia firmy Apple zaleca unikanie tego popularnego, ale potencjalnie szkodliwego sposobu radzenia sobie z zalaniem urządzenia. Zamiast tego, przedstawione zostały zalecane kroki postępowania.

Jak prawidłowo postępować z mokrym iPhone?

Apple podkreśla, że w przypadku zamoczenia iPhone, nie należy go ładować ani podłączać do żadnych urządzeń, dopóki nie będzie całkowicie suchy. Firma zaleca delikatne otrzepywanie telefonu z nadmiaru wody i pozostawienie go w suchym miejscu z dostępem do przepływu powietrza. Przed ponownym podłączeniem do ładowania lub innego akcesorium należy odczekać co najmniej 30 minut. Jeśli po ponownym podłączeniu urządzenie nadal wykrywa wilgoć, zaleca się pozostawienie iPhone w suchym miejscu na dłużej, nawet do 24 godzin.

Czego unikać, gdy iPhone jest mokry?

Apple ostrzega przed używaniem zewnętrznych źródeł ciepła lub sprężonego powietrza do suszenia urządzenia. Również nie zaleca się wkładania obcych przedmiotów, takich jak waciki czy ręczniki papierowe, do złącza. Ponadto producent zdecydowanie odradza umieszczanie iPhone w ryżu, gdyż małe cząsteczki ryżu mogą dostać się do wnętrza urządzenia i je uszkodzić.

Twój iPhone wymaga naprawy? Skorzystaj z naszych usług serwisu smartfonów iPhone. Kliknij Serwis iPhone