Apple nie chce pozostać w tyle – firma rozpoczyna pracę nad 6G

Gigant z Coupertino do tej pory nie interesował się modułami łączności bezprzewodowej. Jednak teraz się to zmieniło. Firma Apple dołączyła do stowarzyszenia Next G Alliance, który za cel wyznaczył sobie szybki rozwój technologii 5G i sprawne przejście z niej do 6G, początkowo w krajach Ameryki Północnej.

Przeciętny użytkownik smartfona nie przywiązuje zbyt dużej wagi, do parametrów związanych z łącznością bezprzewodową. Interesuje nas głównie to, czy urządzenie posiada coraz bardziej popularne wsparcie dla sieci 5G. Umożliwia to korzystanie z szybkiego internetu, bez zakłóceń, jednak w wielu państwach, jest to jeszcze dość nowa technologia. Producenci dostrzegli większe zainteresowanie modelami smartfonów, posiadającą obsługę tej sieci i masowo wprowadzają ją, do swoich urządzeń. Nie inaczej zrobiło Apple. Firma zdecydowała o umieszczeniu modemów 5G w każdym modelu iPhone 12. Co ciekawe, mimo że w większości Państw sieć 5G jest dopiero wprowadzana, to firmy telekomunikacyjne pracują już nad jej następcą – 6G. Zainteresowanie tą siecią, giganta z Coupertino, może być związane z potrzebą stworzenia własnego modemu 6G.

Producenci telefonów, dość rzadko korzystają z okazji przystąpienia do firm, które zajmują się nowymi technologami komunikacyjnymi. Wyjątkiem jest tu Huawei i Samsung, które produkują bazowe stacje. Apple poszło w ślady swoich konkurentów, lecz zainteresowała się stworzeniem własnych modułów łączności dla bezprzewodowych sieci. Plotki o takim zamiarze, pojawiły się już kilka lat temu, jednak ich realizacja, światło dzienne ujrzała dopiero w tamtym roku. Autorski modem 5G od Apple, ma pojawić się w telefonach między 2022 a 2024 rokiem.

Firma Apple, myśląc przyszłościowo, poczyniła krok w przód, aby nie być zależnym od zewnętrznych dostawców. Przystąpili do Next G Alliance we wczesnym etapie rozwoju sieci 6G, dzięki czemu będą na bieżąco z nowościami technologicznymi w tym zakresie. Do stowarzyszenia dołączyły ostatnio również wielkie firmy jak, Keysight Technologies, LG Electronics, Hewlett Packard Enterprise, VMware, Charter, Cisco czy Google.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email