Galaxy S Pen

Zostań mistrzem Galaxy S Pen | Zestaw porad dla użytkowników

Od premiery pierwszego Galaxy Note w 2011 roku, S Pen stał się świetnym narzędziem dla profesjonalistów. Dzięki zaawansowanemu rysikowi użytkownicy mogą nie tylko konsumować treści, ale także tworzyć i wykonywać zadania z większą precyzją.

W 2023 roku, wraz z wprowadzeniem Galaxy S23 Ultra, Samsung jeszcze bardziej zintegrował swój S Pen ze swoimi flagowymi urządzeniami, wprowadzając ulepszenia zarówno w samym rysiku, jak i aplikacji Samsung Notes. Poznaj poniższe porady jak podnieść swoją produktywność na zupełnie nowy poziom.

1. Tworzenie notatek bez odblokowywania ekranu

Dzięki funkcji Screen-off memo, S Pen umożliwia szybkie i dyskretne robienie notatek bez konieczności odblokowywania urządzenia. Jest to idealne rozwiązanie na spotkaniach czy w podróży. Po wyjęciu rysika, Screen off memo automatycznie się włączy, umożliwiając natychmiastowe robienie notatek.

2. Notatki na obrazach i dokumentach

Funkcja Screen Write pozwala na dodawanie notatek do dowolnych treści wyświetlanych na urządzeniu, a Smart Select umożliwia wybór i udostępnianie konkretnych fragmentów ekranu. Wystarczy wyjąć S Pen z urządzenia lub dotknąć pływającego ikony pióra znajdującej się po prawej stronie ekranu i wybrać opcję Screen Write. Czynność ta automatycznie wykonuje zrzut ekranu aktualnie przeglądanej treści i otwiera narzędzia dla S Pen’a.

Galaxy S Pen

3. Edycja PDF

Samsung Notes umożliwia importowanie plików PDF i dodawanie do nich adnotacji bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Dzięki naturalnemu odczuciu pisania, które oferuje S Pen, użytkownik może szybko dodać szkic lub komentarz, tak jakby robił notatki na fizycznym dokumencie.

4. Konwersja pisma ręcznego na tekst

Jeśli pisanie na ekranowej klawiaturze staje się męczące, S Pen umożliwia naturalne pisanie ręczne, które następnie może być błyskawicznie przekształcone w tekst cyfrowy. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, ponieważ pozwala na łatwe wklejanie tekstu do wiadomości e-mail czy konwertowanie notatek na dokument Microsoft Word. Wystarczy dotknąć ikony S Pen na tekst , znajdującej się na pasku narzędzi. Gdy zaczniesz pisać, twoje pismo ręczne zostanie przekonwertowane na tekst cyfrowy z imponującą dokładnością.

5. Edycja zdjęć i wideo

S Pen znacząco ułatwia i przyspiesza edycję zdjęć oraz filmów na smartfonach i tabletach Samsunga. Dzięki precyzyjnej kontroli, jaką oferuje, użytkownicy mogą szybko przycinać klipy wideo, dodawać filtry, retuszować portrety oraz wzbogacać treści o muzykę. S Pen staje się niezastąpionym narzędziem dla osób, które chcą personalizować swoje zdjęcia i filmy, dodając do nich ręcznie pisane adnotacje czy napisy.

6. S Pen jako pilot zdalnego sterowania

S Pen wyposażony w technologię Bluetooth Low Energy (BLE) i czujnik ruchu otwiera przed użytkownikami nowe możliwości interakcji z ich urządzeniami Samsung. Dzięki tym funkcjom S Pen przekształca się w zdalne narzędzie sterujące, które pozwala na wykonywanie różnych czynności bez konieczności dotykania ekranu.

źródło: insights.samsung.com

Zajmujemy się profesjonalnie serwisem telefonów marki Samsung. Potrzebujesz naszej pomocy? Kliknij Serwis Samsung