Ulepszenia aparatu Galaxy S24 Ultra nie wystarczą do pokonania konkurencji?

Pierwsze recenzje i testy aparatu w nowym flagowym smartfonie Samsunga, S24 Ultra pokazują, że mimo ulepszeń w stosunku do modelu S23 Ultra, nie dorównuje on najnowszym produktom konkurencji. W porównaniu z iPhone 15 Pro Max i Pixel 8 Pro, Galaxy S24 Ultra sprawia wrażenie nie wykorzystywać pełni swojego potencjału, i to pomimo dysponowania znacząco większą liczbą pikseli w matrycy głównego aparatu.

Gdzie leży problem w aparatach S24 Ultra?

Analizy DxOMark wskazują, że Samsung Galaxy S24 Ultra osiąga solidne wyniki w zakresie szczegółowości zdjęć i filmów i zapewnia dokładne naświetlenie i reprodukcję kolorów. Dzięki rozwiązaniom stabilizacji obrazu EIS/OIS urządzenie oferuje dobrze wyglądające nagrania. Jednak głównym problemem jest zauważalne opóźnienie migawki, co skutkuje przeoczaniem szybko poruszających się obiektów oraz brakiem szczegółów i widocznymi szumami w słabym oświetleniu. Problem ten występował również w poprzedniku, S23 Ultra.

Autofokus to niezbędny element każdego nagrania wideo, szczególnie w dynamicznych scenach. Samsung Galaxy S24 Ultra, mimo nieco wolniejszej reakcji na zmiany sceny, wykazuje znaczną poprawę w porównaniu do swojego poprzednika, S23 Ultra. iPhone 15 Pro Max z kolei zachwyca precyzją i płynnością przejść ostrości w każdych warunkach.

Analiza szumów ujawnia różnice w sposobie, w jaki urządzenia radzą sobie z niepożądanymi zakłóceniami obrazu, szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych. Tutaj również iPhone 15 Pro Max wyznacza standardy, oferując nagrania z minimalną ilością szumów, podczas gdy Galaxy S24 Ultra wykazuje znaczną poprawę nad poprzednią generacją.

Czy cena odzwierciedla jakość?

Porównując ogólny wynik 144 punktów z innymi high-end’owymi modelami dostępnymi na rynku, Samsung może mieć niemałe trudności z utrzymaniem lidera w dziedzinie fotografii mobilnej.

źródło: dxomark.com

Szukasz profesjonalnego serwisu telefonów? Pomożemy Ci z naprawą Twojego smartfona niezależnie czy korzystasz z Samsunga, iPhone czy Xiaomi. Kliknij!
Serwis Samsung
Serwis iPhone
Serwis Xiaomi