bateria iphone 12

Test baterii iPhone’a 12 i 12 Pro. Jakie uzyskano wyniki?

Najnowsze modele iPhone 12 i 12 pro poddano testom baterii. Przeprowadził je renomowany portal Tom’s Guide, a ich rezultaty mogą zaskoczyć wielu. Okazuje się, że oba akumulatory dają bardzo dobre wyniki pracy na jednym ładowaniu. Jednak jest jedno „ale” – nie mogą korzystać z sieci 5G.


iPhone 12 i 12 Pro – czas pracy na jednym ładowaniu


iPhone 12 Pro w rezultacie wypadł zdecydowanie korzystniej niż jego poprzednia wersja. Podczas połączenia 4G bateria wystarczyła na godzinę dłużej pracy niż w przypadku iPhone 11 Pro. Osiągnięty maksymalny czas to 11:24 godz. Ten wynik powinien zadowolić wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników Apple, gdyż sieć 5G nie jest jeszcze rozwinięta w Polsce i w tej chwili na dużą skalę korzystamy z LTE. Tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, że obecny flagowiec ma mniejszą pojemność baterii niż jego poprzednik. Zastosowano to 2815 mAh zamiast 3046 mAh. Po połączeniu z 5G uzyskano proporcjonalnie gorsze wyniki. Czas działania na baterii skrócił się o dwie godziny i osiągnięto już tylko 9:06 godz.

Test wykonany przez Tom’s Guide należał do rutynowych. Przez cały czas na urządzeniach była włączona przeglądarka internetowa, w której co 30 sekund była otwierana kolejna strona. Odbywało się to do momentu pełnego rozładowania baterii. Ustawiono również jasność ekranu – wynosiła ona 150 nitów. Całość przeprowadzono na iPhone 12 i 12 Pro dwa razy, jednak z tą różnicą, że za pierwszym razem smartfony miały łączność 4G, przy drugim teście było to 5G. Jakie uzyskano wyniki ?

iPhone 12 osiągnął gorszy wynik niż model Pro. Przy połączeniu z siecią 4G jego bateria wytrzymała mniej więcej godzinę krócej. Bateria pozwoliła na 10:23 godzin pracy. Natomiast w momencie przejścia na 5G ten czas jeszcze bardziej się skrócił, do 8:25 godz.


iPhone 12 i 12 Pro – podsumowanie wydajności baterii


Różnica w osiągniętych czasach pracy na baterii może nieco zaskakiwać, gdyż zarówno model iPhone 12, jak i iPhone 12 Pro posiadają tę samą pojemność akumulatorów – 2815 mAh, a także zastosowano tu taki sam wyświetlacz oraz procesor.  Jak mówią oficjalne doniesienia podawane przez producenta Apple, najnowsze flagowce z założenia powinny być tak samo wydajne na jednym ładowaniu, jak ich poprzedniki.