fot. 9to5mac.com/

Szybsza łączność 5G w iPhone 15

Okazuje się, że jedną z kluczowych modyfikacji w iPhone 15 Pro jest zastosowanie nowego modemu Qualcomm X70. Ma to za zadanie poprawić wydajność łączności 5G. Co więcej, ta aktualizacja nie ogranicza się tylko do modelu Pro. Dlaczego to takie ważne?

Czy iPhone 15 naprawdę się wyróżni?

Modele bazowe iPhone nie są już traktowane jak młodsze rodzeństwo, które dostaje zwykle przestarzałe komponenty. Oznacza to, że iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max są wyposażone w ten sam modem Qualcomm X70. Kontynuując trend z zeszłego roku – cała linia iPhone 14 korzystała z modemu Qualcomm X65.

Zastanawiasz się, jakie korzyści niesie ze sobą ta zmiana? Ostatnie testy wydajności przeprowadzone przez 'SpeedSmart’ pokazały, że modem X70 oferuje znaczące ulepszenia w zakresie wydajności 5G. Z tych danych wynika, że iPhone 15 oferuje prędkości 5G szybsze o nawet 24% w porównaniu z linią iPhone 14. X70 jest również również mniej energochłonny i podobno lepiej poradzi sobie z dużą odległością od nadajników.

Nie tylko w iPhone

Nie zapominajmy, że modem Qualcomm X70 napędza wiele flagowych smartfonów również z systemem Android. Co więcej, Apple jest w trakcie tworzenia własnych modemów 5G, ale spodziewamy się ich dopiero za kilka lat. Qualcomm niedawno ogłosił, że Apple będzie nadal korzystać z modemów 5G Qualcomm co najmniej do 2026 roku. Czyżby nadchodziła nowa era współpracy?

 

Szukasz dobrego serwisu dla swojego Apple iPhone? Napisz do nas!