„Synchronizacja tapety smartfona z Android Auto – nowość od Google!

Android Auto wprowadza nową funkcję pozwalającą użytkownikowi na synchronizację tapety smartfona z wyświetlaczem systemu w samochodzie. Opcja jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji i zastępuje ograniczoną dotąd ofertę predefiniowanych tapet.

Nowa funkcja wspiera jedynie statyczne tapety, nie obsługując obecnie dynamicznych tapet. Informacja o tej zmianie została odkryta w kodzie aplikacji, począwszy od wersji 10.7, jednak dopiero niedawno udostępniono ją szerszemu gronu użytkowników. Google nie udzieliło oficjalnego wyjaśnienia dotyczącego ograniczenia do statycznych tapet.

Pomimo kroku w dobrym kierunku, niektórzy użytkownicy Android Auto zgłaszają pewne problemy związane z łącznością, zarówno w wersjach przewodowych, jak i bezprzewodowych. Google sugeruje, że aktualizacja smartfonów do Androida 14 może rozwiązać część tych problemów, ale nie jest to rozwiązanie uniwersalne.

 

fot. 9to5google

Co dalej z Android Auto?

Wprowadzenie możliwości dzielenia się tapetą smartfona z systemem Android Auto jest ciekawym rozwojem, który zostanie zapewne odebrany bardzo pozytywnie przez użytkowników. Google musi jednak skoncentrować się również na rozwiązaniu problemów technicznych, aby zapewnić płynne i bezproblemowe doświadczenie. Z uwagą przyglądamy się dalszemu rozwojowi i trzymamy kciuki.

 

Szukasz profesjonalnego serwisu telefonów? Nie zwlekaj i zgłoś się do nas!