części do telefonu samsung

Serwis telefonów Gdańsk – naprawa na własnych częściach, czy tych od klienta?

Części do telefonów to niezwykle ważna kwestia. Nie mając odpowiednich podzespołów nie będziemy mogli usunąć awarii. Właściciele uszkodzonych telefonów, chcąc przyspieszyć zakończenie usługi u przedsiębiorcy czasami próbują pomóc, przynosząc do serwisu telefonów własną część (np. wyświetlacz) kupioną z różnych źródeł (niekoniecznie „zaufanych”). Co należy zrobić w takim przypadku? Wybrać zaufanie klienta z ryzykiem, czy jednak propozycje naprawy na własnych częściach?

Serwis telefonów Gdańsk – własne źródło części jest bezpieczniejszym rozwiązaniem

Naprawy telefonów mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami. W dużej mierze wszystko opiera się na tym, czy podczas naprawy dojdzie do uszkodzenia, czy jednak nie. Przy wymianie szybki każdy technik musi uważać, aby nie uszkodzić własności klienta. W przeciwnym razie będzie trzeba wymienić cały moduł wyświetlacza. Nie są to jedyna niespodzianki czyhające każdego dnia w serwisie telefonów. Zdarza się, że klienci, przychodząc z prośbą o pomoc w naprawie smartfona przynoszą własne części, które zakupili gdzieś w Internecie. Co w takiej sytuacji powinien zrobić serwis telefonów Gdańsk? Poszukać odpowiedniego rozwiązania informując klienta, że naprawy mechaniczne muszą odbywać się tylko na częściach ze sprawdzonego źródła.

Serwis telefonów Gdańsk nie kupuje części na Aliexpress

Oferty sprzedażowe na chińskim portalu bardzo często kuszą klientów do przeróżnych zakupów. Wśród nich często pojawiają się części do napraw telefonów, których pochodzenie (oprócz Chin) kompletnie nie jest znana. I chociaż na pierwszy rzut oka większość podzespołów z takich stron wygląda identycznie, to różnice względem oryginalnych części możemy szybko dostrzec. Bezwzględu na cenę żaden serwis telefonów Gdańsk nie będzie korzystał z usług tego chińskiego portalu. Powodów może być wiele, ale głównym są oczywiście sprawdzeni dostawcy. Bez tego nie można zbudować relacji z klientami, którym naprawia się telefony. Wyobraźmy sobie, że dokonując napraw na takich częściach mamy same reklamacje lub problemy już na etapie napraw serwisowych. To nie tylko psuje opinie o marce, ale również odstrasza klientów, którzy mogą szybko wysnuć wnioski, pisząc dodatkowe komentarze w Internecie.

części do naprawy telefonu

Każdy serwis telefonów Gdańsk w zależności od konkretnego towaru ma swoich sprawdzonych dostawców. Nie sposób ominąć jednak zakupu części, które produkowane są w Chinach. Nie ma się co oszukiwać – co takiego nie jest produkowane w Chinach? W branży elektronicznej znaczna ilość podzespołów, części lub urządzeń również pochodzi z Chin. Musimy jednak zwrócić uwagę, że tutaj chodzi o sprawdzonych dostawców. Naprawy telefonów w 90% opierają się na sprawdzonych częściach. Zamienniki i podróbki niosą za sobą ryzyko, które mogą uderzać w cały biznes. Czy tego chcemy? Trudno buduje się markę, a jeszcze ciężej się patrzy, kiedy jest ona niszczona przez głupie części. Wiele serwisów chcąc pomóc swoim klientom często oferują im refabrykacje lub części z odzysku (demontażu). Jest to usługa, w której oprócz dbania zmniejszamy końcową cenę usługi uzyskując przy tym zadowolenie klienta.