Samsung Health

Samsung Health – jak korzystać z mobilnego kompana zdrowia?

Dostarczana wraz ze smartfonem, aplikacja fabryczna Samsung Health rejestruje i zarządza naszymi codziennymi aktywnościami oraz wzorcami snu, pomagając kultywować zdrowe nawyki. Jej funkcje są też szczególnie przydatne dla użytkowników Galaxy Watch, którzy chcą na bieżąco monitorować swoje zdrowie i kondycję fizyczną. W tym artykule przyjrzymy się, jak maksymalnie wykorzystać możliwości oferowane przez Samsung Health.

Licznik kroków i dystans

Krokomierz jest podstawową funkcją Samsung Health, która pozwala śledzić ilość kroków wykonanych w ciągu dnia oraz mierzyć pokonany dystans. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy dotknąć ikony Samsung Health na ekranie aplikacji, przewinąć ekran w górę lub w dół i otworzyć ekran licznika kroków. Aplikacja po krótkim opóźnieniu wyświetli liczbę kroków, co jest związane z dokładnym rozpoznawaniem ruchu przez Galaxy Watch lub telefon (Twój smartfon również potrafi liczyć kroki, do tej funkcji nie potrzebujesz zegarka).

Samsung Health Galaxy Watch

Licznik pięter

Kolejną interesującą funkcją jest rejestrowanie liczby pięter, które pokonujemy każdego dnia. To świetny sposób na monitorowanie naszej aktywności fizycznej, szczególnie dla osób mieszkających lub pracujących w wysokich budynkach. Liczbę pokonanych pięter sprawdzimy na tym samym ekranie, na którym wyświetlane są kroki.

Kalorie i ćwiczenia

Aplikacja Samsung Health umożliwia również monitorowanie spalonych kalorii zarówno na co dzień, jak i tygodniowo – jest to nieoceniona funkcja dla efektywnego zarządzania swoją wagą. Aplikacja wykorzystuje podstawową przemianę materii, obliczaną na podstawie zarejestrowanego profilu oraz ilość ruchu w ciągu dnia. Dodatkowo mamy do dyspozycji szeroki zakres ćwiczeń do rejestrowania informacji o treningu i spalonych kaloriach – bardzo cenne dla osób aktywnie uprawiających różnego rodzaju sporty.

bieganie Samsung Health

Pomiar tętna i stresu

Aplikacja pozwala na pomiar tętna oraz rejestrowanie poziomu stresu. Szczególnie ważne dane dla osób, które chcą monitorować swoje zdrowie sercowo-naczyniowe oraz zarządzać stresem. Pomiar tętna może dostarczyć cennych informacji o kondycji serca, a funkcja pomiaru stresu pomaga w identyfikacji momentów, w których nasze ciało doświadcza wzmożonego napięcia.

Analiza snu

Analiza wzorców snu to jedna z bardziej zaawansowanych możliwości Samsung Health. Pozwoli to na monitorowanie snu poprzez mierzenie tętna. Dzięki temu możemy uzyskać informacje o różnych fazach snu, takich jak REM, lekki czy głęboki sen. Uzyskamy kolejne cenne informacje o naszym stanie zdrowia i samopoczucia.

Samsung Health

Spożycie wody i kofeiny

Dodatkowa funkcjonalność w postaci możliwości rejestrowania spożycia wody i kofeiny pozwoli na kontrolę nad prawidłowym nawodnieniem. Podobnie, rejestrowanie spożycia kofeiny może być przydatne dla osób, które chcą ograniczyć jej ilość w swojej diecie.

Funkcja „Razem”

Razem” to usługa, która umożliwia porównywanie tygodniowych rekordów liczby kroków z innymi użytkownikami Samsung Health. To świetny sposób na wprowadzenie elementu rywalizacji i motywacji do codziennej aktywności.

Samsung Health jest darmowym, nieocenionym narzędziem dla każdego, kto chce żyć zdrowo i aktywnie. Dzięki prostocie obsługi i szerokiemu zakresowi funkcji aplikacja może stać się Twoim niezbędnym towarzyszem na drodze do lepszego zdrowia i samopoczucia!

Jesteśmy profesjonalnym serwisem telefonów marki Samsung.
Jesteś z Warszawy, Krakowa lub Gdańska? Znajdziesz nas we wszystkich trzech miastach! Kliknij!

Serwis Samsung Warszawa
Serwis Samsung Gdańsk
Serwis Samsung Kraków