Galaxy A15

Samsung Galaxy A15: pierwsze szczegóły

Dopiero co zakończyliśmy sezon premier z serii Samsung Galaxy S23 FE, ale już teraz warto zwrócić uwagę na to, co szykuje się na przyszły rok. Choć niektórzy mogą myśleć, że flagowce to wszystko, „średniaki” mają równie gorące miejsce w sercu rynku. I dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogą się doczekać – właśnie poznaliśmy pierwsze konkretne informacje na temat specyfikacji Samsunga Galaxy A15.

Co już wiemy o A15?

Zacznijmy od tego, skąd pochodzą te informacje. Geekbench dostarcza nam tu kilka szczegółów. Przede wszystkim to, że następca Samsunga Galaxy A14 będzie wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Helio G99 współpracujący z procesorem graficznym Mali-G57 MC2. Jeśli chodzi o pamięć RAM, Galaxy A15 ma oferować solidne 4 GB. Co więcej, użytkownicy mogą spodziewać się preinstalowanego systemu Android 14, który dostarczany będzie z nakładką One UI 6.0.

Galaxy A15

W teście Geekbench smartfon osiągnął wyniki 743 i 2005 punktów w testach jedno- i wielordzeniowych. Ale to nie wszystko – w zeszłym miesiącu do sieci trafiły pierwsze rendery tego urządzenia. Dzięki nim możemy się domyślać, że Galaxy A15 zostanie wyposażony w złącze USB typu C oraz gniazdo audio jack 3,5 mm. Ciekawy jest też fakt zmiany wymiarów. Samsung Galaxy A15 będzie nieco mniejszy od swojego poprzednika – A14.