xiaomi aparat

Profesjonalne zdjęcia własnym smartfonem Xiaomi? Poznaj te tricki!

Dziś każdy moment naszego życia może zostać uchwycony i podzielony z innymi w mgnieniu oka. Posiadanie smartfona z dobrym aparatem stało się nie tyle luksusem, ile wręcz koniecznością. Jesteś posiadaczem Xiaomi i chciałbyś umieć „wycisnąć więcej” z aparatu fotograficznego w swoim smartfonie? Podzielimy się dziś z Tobą kilkoma trikami, które pomogą Ci wykorzystać pełen potencjał twojego telefou niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem fotografii, czy po prostu chcesz uchwycić piękne chwile z życia.

Wyłącz AI

Chociaż sztuczna inteligencja (AI) w aparatach smartfonowych może być pomocna, czasem lepiej jest polegać na własnym oku. Wyłączenie AI umożliwi uzyskanie bardziej naturalnych kolorów i tekstury, dając Ci kontrolę nad końcowym efektem. To pierwszy krok, aby Twoje zdjęcia stały się bardziej autentyczne!

RAW – sekret profesjonalistów

Zdjęcia w formacie RAW zachowują wszystkie dane obrazu, co daje Ci nieograniczone możliwości edycji. Przełączenie aparatu Xiaomi do zapisu w RAW to jak dostęp do surowego, nieprzetworzonego piękna chwili. Potem zawsze możesz zapisać gotowe zdjęcie w formacie JPG aby zmniejszyć jego wagę po ukończonej edycji.

xiaomi smartfon aparat

Ostrość video pod kontrolą

Manewrowanie ostrością staje się dziecinnie proste dzięki funkcji, która jest wbudowana w aplikację aparatu Xiaomi. Tryb ten podświetla obszary ostre na czerwono, pozwala na precyzyjne ustawienie punktu ostrości, co jest kluczowe przy manualnym fotografowaniu. Funkcję znajdziesz w ustawieniach nagrywania video pod znakiem „A”.

Wykorzystaj każdy piksel

Dostosowując rozdzielczość aparatu do maksimum, wykorzystasz w pełni potencjał megapikseli. To pozwala uchwycić nawet najdrobniejsze detale, sprawiając, że każde zdjęcie jest wyjątkowe. Warto jest przełączać się pomiędzy proporcjami 4:3 i 16:9 w zależności od tego ,co chcemy uchwycić na zdjęciu. Zwykle proporcje 4:3 oferują większość ilość megapikseli, gdyż nie są „obcięte” na dole i górze kadru.

Bokeh

Dzięki możliwości regulacji efektu bokeh (głębi ostrości) Twoje portrety zyskają na głębi i profesjonalnym wyglądzie. Delikatne rozmycie tła pozwala skupić uwagę na modelu, nadając zdjęciu artystycznego charakteru. Spróbuj pobawić się tą funkcją ,aby lepiej zrozumieć jej działanie, zanim nadarzy się świetna okazja na jej wykorzystanie.

Personalizuj kolory

Aplikacja aparatu Xiaomi oferuje możliwość dostosowania kolorów, dzięki czemu każde zdjęcie może stać się odzwierciedleniem Twojego osobistego stylu. Eksperymentuj z ustawieniami, aby znaleźć idealną paletę. Pamiętaj, nie ma idealnego zdjęcia, liczy się tylko Twoja wizja i treść przesłania Twoich odczuć i emocji związanych z daną fotografią.

Zablokuj ostrość

Zablokowanie ostrości to idealne rozwiązanie przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów. Dzięki temu nawet w najbardziej dynamicznych momentach możesz liczyć na krystalicznie czysty obraz. Analogicznie możesz to wykorzystać przy nagrywaniu wideo. Nagrywasz wideo portretowe, a w tle porusza się duża liczba osób? Kliknij i przytrzymaj na osobie nagrywanej, a ostrość już niej zniknie!

Zdjęcia selfie

Funkcja robienia zdjęć gestem dłoni to komfort i prostota. Idealne do selfie i grupowych zdjęć, gdzie chcesz być częścią kadru, nie martwiąc się o naciśnięcie przycisku. Sprawdź jakie to proste!

Każdy z tych 13 może okazać się dla Ciebie mniej lub bardziej przydatny. Mamy nadzieję, że choć kilka wskazówek zaskoczyło Cię i wzbogaci Twoje doświadczenia w fotografii mobilnej, zwłaszcza że dzisiejsze aparaty montowane w smartfonach Xiaomi są niezwykle inteligentne i bardzo zaawansowane.

Niezależnie od tego, czy Twoja pasja do fotografii jest na początkowym etapie, czy już od dawna jest częścią Twojego życia, eksperymentuj, baw się światłem i cieniem. Udanej podróży po świecie fotografii z Xiaomi!

Szukasz profesjonalnego serwisu Xiaomi? Czekamy na Ciebie w trzech największych miastach! Kliknij:

Serwis Xiaomi Warszawa
Serwis Xiaomi Gdańsk
Serwis Xiaomi Kraków