pixel 8

Pixel 9 i Qi2: Czy Google zaoferuje ładowanie jak w iPhone 15?

Konsorcjum Wireless Power Consortium (WPC) ogłosiło zakończenie testów certyfikacyjnych nowego standardu bezprzewodowego ładowania Qi2, zapowiadając jego wdrożenie w produktach jeszcze przed sezonem świątecznym. Wśród pierwszych urządzeń z certyfikatem Qi2 znajdą się akcesoria do iPhone’a 15. Również seria Google Pixel 9 może być kompatybilna z Qi2 już w przyszłym roku.

 

pixel 8

Pixel 9 z nowoczesnym rozwiązaniem ładowania?


Jak zauważył portal The Verge, w skład zarządu WPC wchodzi Liyu Yang, ekspert ds. bezprzewodowego ładowania i starszy inżynier sprzętowy w Google, który od 2017 roku pracuje nad sprzętem Pixel. Według wpisu na blogu WPC, Yang „obecnie prowadzi badania i projektowanie platform ładowania bezprzewodowego nowej generacji dla przyszłych produktów Pixel”. Połączenie słów „nowa generacja bezprzewodowego ładowania” i „przyszłe produkty Pixel” silnie sugeruje, że technologia Qi2 może trafić do serii Pixel 9.

Co nowego przynosi Qi2?

Kluczowym ulepszeniem w Qi2 jest tzw. Magnetic Power Profile (MPP), podobny do technologii MagSafe firmy Apple. Technologia, opracowana przez Apple, zapewnia ładowanie z mocą 15W, ale dzięki magnesom gwarantuje bardziej efektywny transfer energii poprzez idealne wyrównanie cewek nadawczej i odbiorczej. Profil Extended Power Profile (EPP) Qi2 różni się od MPP tylko obecnością magnesów. Urządzenia wspierające Qi2, ale bez magnesów, nie będą oznaczone nowym logotypem Qi2.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług serwisu telefonów – SERWIS TELEFONÓW

źródło: androidauthority.com