iOS 14.3

Nowości w iOS 14.3 – Co wprowadzi beta 1?

Apple udostępniło niedawno pierwszą betę dla systemu iOS 14.3. Aktualizację można pobrać poprzez konto deweloperskie. Jesteście ciekawi, jakie zmiany wprowadza? Poniżej przygotowaliśmy dla Was listę niektórych nowości dostępnych w wersji beta 1.


Nowa wersja systemu miała chwilowo wycofaną możliwość jej pobierania. Wszystko wskazuje na to, że wpływ na to miało przeciążenie serwerów spowodowane przez udostępnienie macOS Big Sur. Po krótkiej przerwie aktualizacja 14.3 znowu pojawiła się do pobrania poprzez konto deweloperskie.


iOS 14.3 beta 1 – lista nowości


Nowa aktualizacja przede wszystkim przyniosła wsparcie dla ProRAW, czyli nowego formatu zdjęć, który stanowi połączenie zwykłego i surowego RAW z fotografią obliczeniową. Wprowadzenie tego formatu pozwoli więc na zapisywanie ujęć z jeszcze większą ilością informacji. Warto jednak pamiętać o tym, że jedno zdjęcie w tym formacie może mieć nawet 25 MB. Dodatkowo rozwiązanie to będzie dostępne wyłącznie dla iPhone’a 12 i 12 Pro Max.


W systemie znalazła się też nowa ikona słuchawek AirPods Studio. Oznacza to więc fakt, że pierwsze wokółuszne słuchawki od marki Apple będą wspierane przez nową wersję systemu iOS 14.3. I choć przecieki wskazują na to, że nowe słuchawki Apple pojawią się dopiero pod koniec pierwszego kwartału 2021, to wprowadzenie ikony już teraz może oznaczać, że premiera odbędzie się jednak szybciej.


System iOS 14.3 będzie zawierać też dodatkowe ikony oraz wideo instruktażowe dotyczące parowania AirTags z innymi urządzeniami. Wprowadzenie tej zmiany może oznaczać, że lokalizator Bluetooth od Apple może trafić do sklepów w ciągu najbliższych tygodni.


Wśród zmian znalazła się też aplikacja Dom. W nowej wersji systemu będziemy mieli możliwość instalowania aktualizacji oprogramowania dla urządzeń HomeKit prosto z aplikacji Dom. Aplikacja ta będzie też wysyłać nam powiadomienia, jeśli dla któregoś z urządzeń pojawi się aktualizacja softu.


Niedługo do użytkowników powinna trafić też publiczna wersja iOS 14.3 beta 1.