iPhone 15 Pro

Możliwości filmowe iPhone 15 Pro

Twórca filmów Joey Helms pokazał światu, na co stać iPhone 15 Pro pod względem jakości wideo. Przyjrzyjmy się bliżej nowym funkcjom od Apple oraz wideo Helmsa, które umieścił na serwisie YouTube.

LOG i inne funkcje

LOG Image Profile to coś w rodzaju formatu RAW dla wideo. To idealny punkt wyjścia do późniejszego kolorowania obrazu, ale ma też inną, równie ważną zaletę. Jak podkreśla Helms, dzięki profilowi LOG obraz na iPhone 15 Pro nie jest już „cyfrowo ostrzony”, co sprawia, że wygląda on bardziej naturalnie, organicznie. To efekt, który znamy i kochamy z naszych ulubionych filmów.

Nie możemy również pominąć możliwości nagrywania w ProRes z prędkością 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K. To znacząca poprawa, która pozwala na płynniejszy, bardziej szczegółowy obraz.

Chociaż na pierwszy rzut oka teleobiektyw 5x wydawał się nieistotny dla filmowania, Helms szybko przekonał się o jego użyteczności. Dzięki doskonałej stabilizacji obrazu w iPhone 15 Pro Max, 5-krotny zoom okazał się doskonałym narzędziem do tworzenia różnorodnych ujęć.

W nowym iPhone w końcu pojawił się też port USB-C. Dzięki niemu możemy nie tylko szybciej przenosić pliki, ale także nagrywać wideo ProRes bezpośrednio na zewnętrzny dysk SSD lub kartę pamięci.

iPhone i profesjonalne kamery – czy warto porównywać?

Oczywiście – profesjonalni producenci wideo nadal preferują dedykowane kamery. Jednakże, jak zauważa Helms, iPhone 15 Pro Max ma nadal swoją rolę do odegrania, nawet dla profesjonalistów w dziedzinie filmu. Mówi się przecież, że najlepszym aparatem jest ten, który masz zawsze przy sobie. Dzięki iPhone 15 Pro możemy łatwo rejestrować niespodziewane chwile, które nagle pojawiają się przed nami.

Masz problem ze swoim smartfonem? Zgłoś się do naszego serwisu Apple!