jakie są błędy przy wymianie wyświetlacza

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy wymianie wyświetlacza?

Samodzielne naprawy telefonów to duże ryzyko. Nie mając wiedzy, odpowiednich części i narzędzi możemy popaść w znacznie większe koszty. Wsparcie serwisów komórkowych w takich momentach jest bardzo kluczowe.

Zdecydowanie bardzo kosztowne. Uszkadzając swoje urządzenie podczas nieautoryzowanej naprawy musimy liczyć się z problemami. Nie każda naprawa telefonu jest tak prosta, jak pokazują to internetowe poradniki. Bardzo często te najprostsze naprawy wpędzają nas w dodatkowe koszty. Spójrzmy, jakie są najczęstsze błędy przy wykonywanych naprawach, konkretnie wymianę ekranu. Najpopularniejszej uszkadzanej części każdego smartfona.

Brak umiejętności utrudnia nam wymianę wyświetlacza

Należy zacząć od najważniejszego. Jeśli nie jesteśmy pewni jak dokładnie naprawić telefon to nie powinniśmy dotykać się do naprawy urządzenia. Musimy zdać sobie sprawę z faktu, że nie każdy człowiek jest utalentowany do dłubania w elektronice. Tak samo nie każdy człowiek nadaje się do pisania artykułów. Z pewnymi umiejętnościami trzeba się urodzić. Oczywiście możemy spróbować się ich nauczyć, ale tylko wtedy jeśli czujemy zapał do danego tematu. Zrozumienie czegoś na siłę lub próba pojęcia wiedzy i umiejętności do realizacji czegoś, co nas kompletnie nie pociąga i nie jest naszą drogą, wcześniej czy później będzie nas tylko nudzić. I chociaż jest to mocno indywidualne podejście to sami zadajcie sobie pytanie. Czy naprawianie telefonów jest fajne?

Jeśli nie czujecie tego tematu warto oddać urządzenie specjalistom. Wymiana wyświetlacza wykonywana na „siłę” może przysporzyć nam więcej problemów i kosztów niż myślimy. Niektórzy ludzie po prostu nie lubią się „grzebać” w drobnych śrubeczkach oraz małych kablach, taśmach lub przejściówkach.

Brak wiedzy technicznej przy wymianie wyświetlacza może sprawić nam problem

W przypadku podjęcia się samodzielnej naprawy smartfona przed naprawą powinniśmy zadać sobie pytanie – czy wiemy jak samodzielnie wymienić wyświetlacz w naszym smartfonie? W 90% przypadków odpowiedź z pewnością będzie brzmieć – nie. Właśnie dlatego inni ludzie chętnie tworzą poradniki wyjaśniające krok po kroku postępowanie w przypadku naprawy danego urządzenia lub elementu. W tym oczywiście wymianę wyświetlacza. Nie mając wiedzy technicznej możemy podjąć się naprawy wykonując ją na podstawie internetowych poradników. Przesuwając suwak podczas nagrania możemy dokładnie powtórzyć pewne działania umożliwiające nam wykonanie naprawy. W nowoczesnych smartfona nie wszystko da się w zupełności odtworzyć. Przykładem jest zdemontowanie pokrywy baterii, która jest istotnym elementem całego procesu wymiany wyświetlacza niemalże każdego smartfona.

Nie każdy demontaż pokrywy baterii będzie łatwy. Musimy liczyć się z faktem, że niektóre klapki mogą nam pęknąć podczas odklejania. Mamy w takim przypadku jedną szansę. Każda następna to koszty związane z kupnem nowego elementu. Przeciętny Kowalski raczej nie ma wiedzy na temat napraw telefonów. Takie osoby jeśli już podejmują się napraw telefonów korzystają z poradników filmowych dostępnych na YouTube licząc, że naprawa (np. wymiana wyświetlacza) w ich telefonie przejdzie bez większych problemów.

Nerwy i brak spokoju

Wymiana jakiejkolwiek części w smartfonie powinna wiązać się ze spokojem. Nie są mile widziane ruchy, które mogą spowodować, że np. naderwiemy taśmę łączącą różne elementy. Podczas naprawy telefonu nieprzemyślane ruchy mogą skończyć się najczęściej wyrwaniem danego elementu lub jego całkowitym uszkodzeniem.

Naprawy telefonów są dla ludzi, którzy przede wszystkim wykazują się spokojem. Otwierając samodzielnie urządzenie w łatwy sposób możemy narobić sobie niepotrzebnych kosztów tracąc jednocześnie cenne dane. Czy warto? Wystarczy policzyć koszty naszych nieudolnych działań względem tego co straciliśmy.

Nie wymienimy wyświetlacza bez odpowiednich narzędzi

Nie ma się co oszukiwać. Do napraw telefonów musimy zainwestować w pewne narzędzia. Im bardziej są one skromne, tym gorzej. Niektóre narzędzia są wręcz „jednorazowe”. Nie ułatwiają nam tego nowoczesne smartfony, które dodatkowo są klejone. Bez odklejenia pokrywy baterii nie dostaniemy się do środka, a co za tym idzie nie wymienimy wyświetlacza lub baterii. Wyobraźmy sobie, że powinniśmy zakupić separator lub inne urządzenie umożliwiające nam demontaż klapki baterii. Są to już spore koszty, których nie chcemy ponosić.

Z pewnością w internecie widzieliście naprawy wykonywane przy użyciu suszarki do włosów. Jest to pewna metoda na wykonanie naprawy, ale poziom trudności rośnie kilkukrotnie. Suszarka nie będzie w stanie wytworzyć takiego ciepła, aby łatwo odkleić pokrywę baterii. Podgrzewanie wspomnianego wyżej elementu będzie trwało dłużej będzie wiązać się z częstszym podważaniem pokrywy. Separator w porównaniu do suszarki lub opalarki zgrzewa demontowany element w całości, a nie punktowo jak to ma miejsce w przypadku wyżej wspomnianych urządzeń. Mając gorsze narzędzia możemy dokonać naprawy telefonu, ale będzie to znacznie trudniejsze. Nie będą to jedyne problemy, z którymi spotkamy się podczas wymiany wyświetlacza lub baterii. Właśnie dlatego przed wykonaniem samodzielnej naprawy warto się zastanowić nad tym, czy warto podejmować się takiego ryzyka przy naprawie własne telefonu.

Zapraszamy do profesjonalnego serwisu telefonów Pan Szybka na skuteczne naprawy.