Jak robić idealne zdjęcia nocne swoim Samsungiem Galaxy | Poradnik

Gdy słońce zachodzi, a noc ukazuje swoje piękno, niejednokrotnie zdarza się nam wyciągnąć swój smartfon z kieszeni, aby uchwycić magiczny moment. Jeśli nie mamy wprawy i doświadczenia w robieniu zdjęć w warunkach o małej ilości światła, efekt może nas niestety rozczarować. Prezentujemy dziś kilka pomocnych wskazówek dla każdego, kto chciałby robić idealne zdjęcia nocne. Przekonaj się, że Twój Samsung Galaxy potrafi znacznie więcej, niż myślisz. Wykorzystaj jego potencjał!.

Czy warto się przygotować?

Perfekcyjne nocne ujęcia wymagają, aby telefon pozostawał możliwie jak najbardziej stabilny, czy to za pomocą statywu, czy opierając go po prostu o stabilny obiekt. Stabilizacja jest kluczowa, ponieważ aparat w telefonie potrzebuje czasu, aby wchłonąć dużo światła (migawka aparatu otwiera się na dłuższy czas niż za dnia), a następnie uchwycić twój cel. Aby uniknąć poruszenia aparatu podczas naciskania przycisku migawki, zaleca się używanie zdalnego spustu migawki lub opóźnienie zdjęcia dzięki samowyzwalaczowi. Gadżety jak latarka i powerbank z pewnością przydadzą Ci się w Twojej „nocnej przygodzie”.

Mierz wysoko

Bezchmurne niebo pełne gwiazd to wszystko, czego potrzebujesz, aby doskonalić swoje umiejętności w fotografii nocnej. Oto cztery proste kroki, aby uchwycić oszałamiającą gwiezdną noc.

  1. Przełącz się z automatycznych ustawień na manualne, włączając tryb Pro, aby móc samodzielnie dostosować ISO, prędkość migawki i inne ustawienia dla każdego zdjęcia.
  2. Wybierz wolną Prędkość Migawki, aby uchwycić wystarczającą ilość światła dla ujęcia. (w smartfonach Samsung Galaxy często jest określane jako „speed”)
  3. Dostosuj Balans Bieli w zakresie od 3500 K do 4500 K, idealne ustawienie będzie jednak zależeć od twojej lokalizacji i warunków.
  4. Ustaw ISO, aż widok w wizjerze ekranu będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz.

Idealne ujęcia z Trybem Nocnym

Możesz spróbować uchwycić niesamowite kształty tle jasnego nieba np. smugi światła od poruszających się pojazdów lub spróbować portretów nocnych – dodaje to świeżości do Twojej kolekcji nocnych zdjęć. Tryb Nocny w twoim Galaxy jest gotowy, aby wykorzystać go na wiele sposobów. Włącz tryb NOC i przekonaj się, jak smartfon radzi sobie w słabym świetle. Tryb Noc pomaga zrobić dobrze naświetlone zdjęcia przy ustawieniach automatycznych, bez potrzeby przygotowywania się i manualnej korekty.

Zapisuj zdjęcia w formacie RAW

Lubisz edytować zdjęcia? Gorąco polecamy, aby czasem nie poprzestawać jedynie na wykonaniu zdjęcia – edycja poprawia ogólny efekt i charakter fotografii oraz potrafi wyciągnąć z niej więcej szczegółów, więcej emocji. Format RAW jest idealny do zapisywania nocnych ujęć. Formaty RAW zapisują niekompresowane informacje, pozwalając na zastosowanie twojej artystycznej wizji i decydowanie o wyglądzie obrazu pod kątem kontrastu, jasności, balansu bieli i wielu innych ustawień. Inne formaty, takie jak PNG i JPG, to formaty skompresowane, co oznacza mniej szczegółów, a co za tym idzie, mniejsze możliwości edycji w porównaniu do RAW.

Baw się ustawieniami

Po uchwyceniu pierwszego zdjęcia spróbuj pobawić się różnymi ustawieniami. Zwiększ nasycenie, aby podnieść intensywność koloru. Kontrast może oddziaływać na jasne i ciemne obszary twoich zdjęć, dodając im dodatkowego uderzenia. Spróbuj dostosować głębię ostrości, aby wyróżnić elementy na pierwszym planie zdjęcia, bądź te na dalszym planie.

Fotografia nocna jest fascynująca, daj sobie szanse i popraktykuj w luźne wieczory – a kiedy przyjdzie okazja na zrobienie jedynego w swoim rodzaju zdjęcia i ująć tę niepowtarzalną chwilę – będziesz gotów! Eksperymentuj z ustawieniami aparatu i świadomie wykorzystuj możliwości edycji. Pamiętaj, że najważniejsze jest eksperymentowanie i bawienie się procesem tworzenia.

 

Jesteśmy profesjonalnym serwisem telefonów Samsung Galaxy – potrzebujesz pomocy? Kliknij!

Serwis Samsung Warszawa
Serwis Samsung Kraków
Serwis Samsung Gdańsk