iPhone 16 Pro – szybsze 5G, Wi-Fi 7 i nowy aparat

Apple właśnie zaprezentowało iPhone 15, ale już pojawiają się plotki na temat przyszłorocznego iPhone 16 Pro. Tym razem analityk Jeff Pu z Haitong International Securities ujawnił niektóre szczegóły dotyczące tego modelu. Według Pu, urządzenie będzie wyposażone w szybszy modem 5G, Wi-Fi 7 i nowy obiektyw szerokokątny z tyłu.

Przewidywania dotyczące iPhone 16

Jeff Pu omawia swoje przewidywania dotyczące linii iPhone 16, opierając się na źródłach z łańcucha dostaw Apple. Jeśli chodzi o wyświetlacz, nowe iPhone będą miały 0,2 cala większy ekran w porównaniu do obecnych rozmiarów 6,1 cala i 6,7 cala. Analitycy Ming-Chi Kuo i Ross Young już wcześniej donosili, że iPhone 16 będzie dostępny w większych rozmiarach.

Dzięki większemu rozmiarowi zwykłego iPhone 16 Pro, Apple będzie mogło umieścić ten sam obiektyw o 5-krotnym zoomie optycznym, który wprowadzono w modelu iPhone 15 Pro Max, w mniejszym modelu Pro. Jeff Pu podkreśla, że zarówno modele Pro, jak i Pro Max, będą wyposażone w obiektyw peryskopowy o rozdzielczości 12 megapikseli, zapewniając lepszy zoom.

Raport wskazuje również, że Apple planuje uaktualnić modele Pro nowym obiektywem szerokokątnym, komponentem, który pozostał praktycznie niezmieniony od iPhone 13 Pro. Obiektyw szerokokątny w modelach iPhone 16 Pro otrzyma nowy czujnik o rozdzielczości 48 megapikseli, to spory skok w porównaniu do obecnego czujnika o rozdzielczości 12 megapikseli.

Szybsze Wi-Fi i 5G

iPhone 16 Pro będzie wyposażony w nowy procesor A18 Pro, również zbudowany w procesie 3-nanometrowym, tak jak A17 Pro. Nowy procesor zachowa 8 GB pamięci RAM jak obecne iPhone 15 Pro i 15 Pro Max.

Jednak jeśli chodzi o łączność – iPhone 16 Pro będzie mógł osiągnąć jeszcze większe prędkości, zarówno na Wi-Fi, jak i w 5G. „Pu” spekuluje, że nowe iPhone zostaną wyposażone w moduł Qualcomm Snapdragon X75, który osiąga prędkości pobierania 5G do 7,5 Gbps dzięki nowemu standardowi „5G Advanced”.

Podczas gdy iPhone 15 Pro był pierwszym modelem wprowadzającym obsługę Wi-Fi 6e, przyszłoroczny iPhone Pro może mieć obsługę Wi-Fi 7. Najnowszy standard Wi-Fi osiąga prędkości do 46 Gbps, czterokrotnie więcej niż Wi-Fi 6.

Co ze zwykłym iPhone 16?

Jeśli chodzi o model iPhone 16, Jeff Pu zauważa, że Apple pozostanie przy dwóch obiektywach na tylnej kamerze (bez zoomu optycznego), a obiektyw szerokokątny pozostanie z czujnikiem o rozdzielczości 12 megapikseli bez autofokusa i makro.

Oczekuje się także, że Apple wprowadzi mniej wydajną wersję procesora A17 do modelu iPhone 16 zamiast używać A17 Pro. Ta wersja będzie wyposażona w 8 GB pamięci RAM (w porównaniu do 6 GB RAM w A16 Bionic) i nie otrzyma żadnych uaktualnień do modemu 5G. Podczas gdy iPhone 16 Pro otrzyma obsługę Wi-Fi 7, iPhone 16 i iPhone 16 Plus dostaną bardziej subtelny upgrade do Wi-Fi 6e.

Nowe iPhone’y są oczekiwane na wrzesień przyszłego roku.

Masz problem ze swoim iPhone? U nas możesz naprawić swój telefon, a nawet wymienić wyświetlacz!

źródło: 9to5mac.com