obudowa na telefon samsung

Dlaczego pokrowce i szkła hartowane na telefony komórkowe mają sens?

Zabezpieczenie telefonu przed upadkiem to bardzo ważna sprawa. Upadek urządzenia na ziemię może spowodować problemy, których nikt z nas nie chce. Zakładanie solidnych pokrowców na ładne smartfony mają sens. Dowodem na to są ślady na pokrowcach po upadku, których nasz telefon mógłby już nie przyjąć tak łagodnie.

Uszkodzenie mechaniczne smartfona w tych czasach niesie za sobą różne konsekwencje. Jedną z nich mogą być niespodziewane koszty naprawy urządzenia służącego nam na co dzień do pracy. W dobie XXI wieku ceny napraw nie są małe. Oprócz kosztów, które poniesiemy z racji naprawy poważne uszkodzenie smartfona może skutkować utratą danych. W każdym przypadku (niezależnie od problemu mechanicznego) będziemy musieli liczyć się z poniesionym czasem. Mowa nie tylko o braku urządzenia, ale również znalezieniu odpowiedniego serwisu telefonów. O tym, że warto zabezpieczać smartfona powinna przekonać Was poniższa historia dotycząca smartfona Samsung Galaxy S22 Ultra.

Pokrowce sprawiają, że serwis telefonów Samsung może być nie potrzebny

Jeśli dobrze i dokładnie zabezpieczymy swoje urządzenie mamy 97% szans na to, że w kontakcie z asfaltem smartfon nie będzie miał nawet jednej ryski. Właśnie tak było w przypadku prezentowanego poniżej modelu Samsung Galaxy S22 Ultra. Urządzenie zabezpieczone pokrowcem marki Spigen ze specjalnym wzmocnieniem na rogach (odgrywających rolę poduszek powietrznych) oprócz tego otrzymało szkło hartowane. Takie zabezpieczenia nie tylko się opłaciły, ale śmiało możemy powiedzieć, że już zarobiły na siebie.

pokrowce na telefon

Telefon upadając na koniec kostkę brukową podczas biegania nie ma żadnych śladów uszkodzenia. Po kontakcie z ziemią ucierpiał jedynie pokrowiec oraz delikatnie odkleiło się szkło hartowane. Pomyślmy teraz jak wyglądałby nasz telefon, gdyby takiego pokrowca nie było? Na pewno doszłoby do uszkodzenia ramki (skutkując uszkodzeniem aluminium) szpecąc tym samym wygląd drogiego smartfona.

szkło zabezpieczające ekran

Oprócz tego siła uderzenia mogłaby spowodować również uszkodzenie mechanicznie (pęknięcie wyświetlacza lub szybki). Wystarczy ruszyć wyobraźnią, co będzie nas czekać w przypadku uszkodzenia smartfona. Poniesiemy koszty nie tylko naprawy, ale również stracimy gwarancję.

Ile zapłacimy za wymianę ramki i wyświetlacza?

Serwis telefonów Samsung PanSzybka odpowiada. Uszkodzenie wyświetlacza i ramki to wymiana całego elementu. Serwis Samsung w takich przypadkach proponuje wymianę całego modułu z ramką. Koszt takiej naprawy wyniesie nas około 1450 zł. Jest to całkiem spora kwota, której można uniknąć właśnie zabezpieczając smartfona pokrowcem. Nie chcąc testować upadku urządzenia wystarczy sobie wyobrazić co by się stało, gdyby telefon nie posiadał żadnej ochrony. Urządzenie z pewnością musiałoby odwiedzić serwis Samsung.

folia hydrożelowa

Warto zabezpieczać każde urządzenie, nie tylko te najdroższe. Pokrowiec lub szybka to akcesoria, które mają uchronić nas od problemów. W tej sprawie róg pokrowca Spigen przyjął całą siłę uderzenia oszczędzając znacznych kosztów naprawy w modelu Samsung Galaxy S22 Ultra. Nie sposób wspomnieć, że jakość pokrowca również może przełożyć się na formę ochrony naszego sprzętu. Z drugiej strony – lepsza taka ochrona niż żadna. Odwiedzając nasze salony znajdziecie tam nie tylko fachową pomoc w zakresie obsługi serwisu, ale również dobierzemy i zaproponujemy odpowiednią ochronę dla Waszego smartfona.