serwis xiaomi wymiana szybki

Dlaczego klienci tak naprawdę oddają telefony do serwisów pogwarancyjnych?

Oddanie telefonu do serwisu niekoniecznie musi wiązać się z uzyskaniem naprawy. Zdarza się, że uszkodzony telefon spada na drugorzędny plan, ponieważ ważniejsze w urządzeniach dla znacznej większości użytkowników będą dane.

Odpowiedź na tytułowe pytanie niekoniecznie musi być taka oczywista. Głównym powodem jest oczywiście problem w postaci awarii, ale są tutaj jeszcze poboczne wątki. Bardzo często klienci, którzy odwiedzają serwis telefonów Xiaomi PanSzybka mają swoje urządzenia już po okresie gwarancji. Niestety czas 2-letniego wsparcia producenta dość szybko mija. W dużej części przypadku usterki takich telefonów występują właśnie po gwarancji. Oczywiście zdarza się, że niektórzy klienci lekceważą objawy swoich urządzeń przegapiając tym samym możliwość wykonania naprawy w serwisie producenta. Po zakończonej gwarancji jedyną możliwością przywrócenia telefonu do używalności to naprawa lub zakup nowego smartfona.

Ważne dane w telefonie mogą być impulsem do innego działania

Telefony w tych czasach mają w sobie mnóstwo danych. Często takie urządzenia zastępują nam nawet komputery, ponieważ przy pomocy nowoczesnych smartfonów jesteśmy w stanie zrobić w zasadzie wszystko. Użytkownicy zdają sobie z tego sprawę i coraz częściej chętnie wykorzystują wszystkie możliwości smartfonów. Niestety zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do uszkodzenia naszego przenośnego „banku informacji”. Dla niektórych utrata danych jest ważniejsza niż pieniądze. W przypadku uszkodzenia mechanicznego (głównie wyświetlacza) użytkownicy dopiero po wizycie w serwisie producenta zdają sobie sprawę, że odpłatna naprawa będzie niosła za sobą pewne konsekwencje. Chodzi o utratę danych. Serwis gwarancyjny po zaakceptowaniu przez klienta kosztorysu usunie całą pamięć naszego urządzenia. Jak bronić się przed takimi działaniami?

serwis pogwarancyjny panszybka

Z pomocą przychodzą nieautoryzowane punkty napraw, które nie usuwają pochopnie pamięci naprawianego urządzenia. Wymieniając wyświetlacz lub szybkę możemy być w pełni spokojni, ponieważ pogwarancyjny serwis Xiaomi dokona wymiany tylko uszkodzonego elementu. Płyta i dane znajdujące się na urządzeniu będą bezpieczne. Znaczna część użytkowników woli skorzystać z takiego rozwiązania niż później martwić się o utracone dane. Pytając praktycznie każdego użytkownika smartfona z pewnością usłyszymy, że utrata telefonu to jedno, ale utrata danych to w zasadzie tragedia. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której ktoś traci zdjęcia potrzebne np. do sprawy rozwodowej lub bardzo ważnych działań.